В Італії побудують будинки з дахами, які обертаються за сонцем

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Для італійського регіону Умбрія розробили будинок-соняшник з дахом, який обертається за сонцем


Проект Sunflower house запустило агентство Bloomberg Green, який попросив архітектурне бюро Koichi Takada уявити будинок мрії в екологічно сприятливому майбутньому Європи, пише ecotown.

Круглі соняшникові будинки обертаються навколо центрального "стебла", щоб слідувати за сонцем, а рухомі "дискові квіти" на даху виробляють до 40% більше енергії, ніж статичні сонячні панелі. Енергія, яка не використовується, може подаватися у загальну мережу, або зберігатися у батареях-"насінні", а дощова вода збирається і використовується для змиву у туалетах. Периметр навколо даху затінює вікна внизу і сприяє вентиляції, а вторинний обертовий механізм над скляними стінами захищає будівлю від сонячної радіації.

Сонячні панелі на даху Sunflower house обертаються завдяки датчиках для максимально ефективного збору сонячних променів.

«Форма слідує за природою, - пояснює Коїті Такада про своє бачення вуглецевого-позитивного односімейного житла, спроектованого для італійського регіону Умбрія. - Цей дизайн, названий "соняшниковим будинком", натхненний жовтою квіткою і тим, як вона повертається до сонця».

Призначений для італійського регіону Умбрія, відомого своїми горбистими сільськогосподарськими угіддями і жовтими полями соняшників, де спека стає все більш екстремальною.

Sunflower house підняті над землею, щоб не перешкоджати біологічній різноманітності навколишнього середовища.

"Штучні споруди вимагають великого фундаменту, але з соняшниками природа досягає прекрасної рівноваги, - говорить Коїті Такада. - Італійське слово girasole буквально означає "повернутися до сонця".

На кожному поверсі Sunflower house знаходиться квартира з двома або трьома спальнями, і кожна будівля може бути висотою до трьох поверхів. Масштабованість відкриває можливість створення кліматично сприятливого сусідства, натхненного соняшниковими полями, в яких рослини самоорганізуються, розгортаючись зигзагоподібно, щоб уникнути перенаселеності і максимізувати вплив сонячного світла. "Дизайнери та архітектори говорять про натхнення від природи в естетичному сенсі, але ми повинні дивитись набагато глибше, - говорить Коїті Такада. - Мова йде не тільки про те, щоб зробити будівлю природною, але і про те, щоб створити позитивні зміни у навколишньому середовищі у будинках, в яких ми живемо, в районах, де ми працюємо і граємо, і, в кінцевому рахунку, на планеті, на якій живемо".

Зміна клімату повинна стати каталізатором позитивних змін, починаючи з наших скромних будинків, впевнений архітектор.

 «Заради майбутнього планети ми повинні перейти від індустріального до природного, нам потрібна кінетична, жива архітектура, яка поважає навколишнє середовище, одночасно підвищуючи добробут людей, які її населяють", - резюмує Коїті Такада.

У жовтні 2020 року президент ЄС Урсула фон дер Ляйен закликала до створення нового кліматичного проекту з «власною естетикою, поєднанням дизайну і стійкості».

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар