Українка вперше виграла справу в ЄСПЛ щодо домашнього насильства

Revolutionize your trading with the 1inch App! Enjoy gasless swaps, exceptional rates, and a user-friendly interface. Take control of your crypto journey—download now!

Вперше громадянка України виграла в Європейському суді з прав людини справу щодо домашнього насильства


Про це повідомляє благодійна організація Український жіночий фонд, пише Громадське

«Ірина Левчук, мама чотирьох дітей, боролася за те, щоб виселити зі спільної квартири колишнього чоловіка-агресора та забезпечити право своїх дітей на дитинство без постійних конфліктів та погроз», — йдеться у повідомленні.

Однак усі судові інстанції в Україні жінка програла, бо національні суди вирішили, що право чоловіка на житло важливіше. Суди в Україні розглядали цю справу понад два роки, вже після цього Левчук звернулася до ЄСПЛ.

У справі, яка опублікована на сайті ЄСПЛ, серед іншого йдеться, що чоловік позивачки сильно пив, постійно сварився та погрожував дітям.

Як борються з домашнім насильством в Україні

Україна була однією із держав-авторок Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами та однією з перших підписала її (у 2011 році), однак досі не ратифікувала документ.

У червні президент Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації Стамбульської конвенції, відповівши на петицію.

Також фракція «Слуга Народу» на початку серпня внесла у Раду законопроєкт, яким пропонує карати за домашнє насильство залученням до суспільно корисних робіт, а отримані гроші спрямовувати постраждалим.

На скільки погіршилася ситуація з домашнім насильством під час карантину?

У середині квітня в Офісі ООН Жінки в Україні заявляли, що з початком карантину дзвінків на гарячу лінію збільшилось на 30%. Також про спалах домашнього насильства заявляли у Франції, Італії та Іспанії. Вчені з Великої Британії виявили, що пережите домашнє насильство в минулому збільшує ризик смерті серед жінок.

Куди звертатися у випадку домашнього насильства?

За номерами телефонів:

  • 102 ― Національна поліція України;
  • 15-47 ― урядова гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства;
  • 116-123 або 0 800 500 335 ― «Ла Страда»;
  • 772 або 0 800 500 225 ― Національна дитяча гаряча лінія;
  • мобільні бригади Міністерства соціальної політики в регіонах;
  • денні центри UNFPA;
  • @police_helpbot ― чат-бот у Telegram від МВС.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар