Десять тисяч мальків лосося дунайського випустили у річки Закарпаття 27 вересня. Про це повідомили на сторінці Закарпатського рибоохоронного патруля у Facebook
У відомстві зазначили: зарибнювали річки Тиса, Чорна Тиса, Біла Тиса, Тересва, Теребля та Ріка за державні кошти. "Середня вага одного малька становила близько 8,2 грама", — повідомили на сторінці рибоохоронного патруля.
Як повідомили на сторінці Державного агенства меліорації та рибного господарства України у Facebook 27 вересня у карпатські річки випустили понад 25 тисяч мальків лосося дунайського. Зарибнили річки Чернівецької, Закарпатської та Івано-Франківської областей.
"Загалом у річки Прут, Черемош, Тиса та їх притоки Держрибагентством випущено 25 282 мальки лосося дунайського загальною вагою близько 200 кг. Зокрема, у межах Закарпатської області випустили 10 тисяч мальків лосося дунайського, Чернівецької — 13 882 та Франківської — 1 400 мальків", — повідомили в Держрибагентстві.
Що відомо
- Лосось дунайський або головатиця поширений в басейнах Дунаю, Тиси і Пруту. Доросла риба може мати вагу 2,5 кг і довжину 55 см.
- Лосось дунайський хоч і зберігся як біологічний вид у деяких карпатських річках, проте він нечисленний і вимагає охорони. Занесений до Червоної книги України, списків Бернської конвенції, Міжнародного союзу охорони природи та Європейського червоного списку. Охороняється у Карпатському БЗ.
- Штраф за один виловлений екземпляр лосося дунайського відповідно до постанови Кабінету Міністрів України складає 14 000 грн.