У Львові провели унікальну операцію хлопчику з рідкісним захворюванням гортані

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Кіста майже на 90% перекрила гортань 13-річного Юрія з Турківського району


У львівській обласній лікарні ОХМАТДИТ успішно прооперували хлопчика з рідкісним захворюванням. Хірурги видалили у дитини кісту, яка заважала пацієнту дихати і була загрозою його життю, повідомляє ТСН

"Вперше проведено ендоскопічне видалення кісти гортані.  Така патологія у дітей є дуже рідкісна. У нашого пацієнта кіста була настільки великою, що перекривала значний об’єм дихальних шляхів та загрожувала життю дитини", - повідомили у пресслужбі лікарні.

Медики зазначили, що стан дитини після операції задовільний і хлопчик почувається добре.

Вперше вроджену кісту гортані у 13-річного Юрія з Турківського району виявили, коли йому було сім років, оперативне втручання пропонували ще тоді, але батьки від операції відмовилися. До лікарів батьки звернулися лише тоді, коли сину стало важко дихати, розповів ZAXID.NET завідувач відділення дитячої отоларингології ОХМАТДИТу Федір Юрочко.

"Кіста росте повільно і хлопець звикав до того рівня дихання, яке у нього було. Коли він приїхав до лікарні, простір гортані у нього вже був перекритий майже на 90%. Кіста за розміром нагадувала велику аличу. Хлопець скаржився на затруднене дихання, сильну охриплість голосу, сильне хропіння та утвір на шиї", – каже Федір Юрочко.

Таке вроджена патологія у дітей, за словами отоларинголога, зустрічається вкрай рідко. За останні 20 років в львівському ОХМАТДИТі такого захворювання у дітей не виявляли і відповідно таких операцій не проводили.

Забрати кісту отоларингологи вирішили малотравматичним способом, ендоскопічно, тобто через горло.

"Ідучи на операцію, ми до кінця не знали, чи вдасться кісту забрати ендоскопічно, тому були готові й до операції через зовнішній розріз", – розповів Федір Юрочко.

Операція тривала майже годину. На щастя, кісту вдалося забрати ендоскопічно.

Хлопець лише добу після операції провів у реанімації, під спостереження лікарів, які допомогли йому правильно роздихатися. Уже наступного дня після оперативного втручання у Юрія суттєво поліпшилися дихання, голос, а минулі вихідні хлопець вже провів удома.

1 Response

  1. Тетяна

    Хоч трохи добрих новин з України. Лікарі роблять свою справу, молодці.

Залишити коментар