На Ужгородщині відбувся дводенний форум «Тилові регіони України: працюємо заради перемоги», який реалізується програмою розвитку ООН у рамках проєкту GIZ/ПРООН «Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні через зв’язок експортної стратегії, регіонального розвитку та Цілей сталого розвитку». Понад 80 представників із Закарпатської, Львівської, Рівненської, Івано-Франківської та Чернівецької областей України зустрілися задля обміну досвідом в розробці та реалізації регіональної політики економічного розвитку в умовах війни.
За словами організаторки, регіональної координаторки ПРООН у Закарпатській області Есми Умерової, захід організований з метою вдосконалення напрямку підтримки малого і середнього підприємництва, підтримки розвитку експорту, інтеграції релокованого бізнесу в приймаючих громадах, розвитку індустріальних парків, а також, щоб привернути увагу міжнародних донорів до важливості підтримки інфраструктурних проєктів у тилових регіонах країни.
У рамках окремих панельних дискусій учасники обговорили роль тилових регіонів під час широкомасштабного вторгнення та у післявоєнний час, державну політику та інструменти регіонального розвитку України в умовах війни. А також — про державну політику економічного розвитку регіонів у 2022-2023 роках, про дипломатичне сприяння у просуванні українських товарів за кордоном, роль тилових регіонів у забезпеченні доступу українських проектів до європейських фондів, підтримку бізнесу в умовах війни та бачення відбудови України з урахуванням конференції в Лугано.
Окремо представники областей-учасників представили практичні кейси реалізації регіональної економічної політики в тилових регіонах. Закарпаття презентувало такі напрямки, як ІТ-релокація та ІТ-інструменти для управління регіоном. Під час другого робочого дня учасники форуму відвідали локальну сироварню "Перечинська мануфактура", де ознайомилися з прикладом розвитку крафтового бізнесу, дізналися про тонкощі технології виробництва сирів, а також обговорили особливості ведення бізнесу в умовах кризи.
Проєкт реалізується Програмою розвитку ООН та німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у партнерстві із Закарпатською обласною військовою адміністрацією та КП Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва “Закарпаття” Закарпатської обласної ради.