Цікава статистика: хто швидше купить квартиру українець чи поляк?

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

ольська нерухомість приваблює багатьох європейців своїми цінами та стабільністю ринку, але найбільше, окрім поляків, її купують саме українці. Чи легше купити житло у Польщі, ніж в Україні?


Щоб підрахувати скільки потрібно збирати на квартиру українцю та поляку, 24 канал взяв до уваги дані по вартості житла та зарплаті.

Скільки коштує житло в Україні та Польщі

За даними Statista один квадратний метр квартири у Варшаві у першому кварталі 2020 коштував 2 230 євро. Наразі це близько 76 тисяч гривень. За даними 100realty.ua у грудні 2020 року середня вартість одного квадратного метра в Києві коштувала 31 238 гривень. Тобто у 2,4 раза дешевше, ніж у польській столиці.

Та це зовсім не означає, що житло в Україні доступніше. Адже рівень зарплати тут відіграє також ключову роль.

Зарплати українця та поляка

Середня зарплата українця за останніми даними Держстату у листопаді 2020 року склала 11 987 гривень. Як повідомляє Główny Urząd Statystyczny, поляки в той самий час отримували в середньому 5 484 злоті, що еквівалентно 41 200 гривням.

Скільки збиратиме українець та поляк

  • За 1 середню зарплату українець може купити 0,38 квадратного метра новобудови у Києві, а поляк у своїй столиці за середню зарплату – 0,54 квадратного метра.
  • Щоб дозволити собі 1 квадратний метр українець повинен працювати майже 3 місяці, не витрачаючи, а поляк – майже 2 місяці.

Звісно ж відкладати все не вдасться, тому припустимо, що сім’я, де жінка та чоловік працюють, відкладає 40% від свого доходу на купівлю квартири у столиці своєї країни.

Виходить, що українській сімейній парі вдається відкласти щомісяця 9 600 гривень на квартиру. А польській – 33 тисячі гривень. Отож українці збиратимуть на власну квартиру площею 50 квадратних метрів13 років і 7 місяців. Полякам знадобиться 9 років та 8 місяців.

 

 

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар