За минулий рік на Закарпатті сталося 982 пожеж через спалювання сухої трави, при цьому постраждали 510 га землі
Про це повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький. Майже щодня в області доводиться гасити пожежі, що виникають через спалювання сухої трави.
Часто ситуація виходить з-під контролю та призводить до масштабних пожеж у екосистемах, наносячи їм непоправну шкоду. Коли спалюється сухостій, гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. А родючий шар ґрунту відновиться після цього лише через 5-6 років. Часто у вогнища потрапляє різний непотріб, сміття: пластик, поліетилен і навіть автомобільні шини.
Сухе листя необхідно вивозити на спеціальні полігони або на відведені майданчики на підприємствах зеленого господарства для приготування компостів, садових земель та інших органічних добрив. Якщо поряд з вами нема такого підприємства, такі послуги може надати фірма чи підприємство, яке займається вивезенням сміття у вашому населеному пункті.
Штраф за адмінправопорушення у вигляді порушення пожежної безпеки складає понад 30 тисяч гривень. Якщо ж у результаті спалювання сухостою загинула людина чи інша жива істота, порушникові загрожує кримінальна відповідальність і позбавлення волі від 5 до 10 років.