Сто років виповнилося найстаріший сакурі на Закарпатті

Перша сакура у Мукачеві була висаджена у 1924-му році на вулиці, що нині названа в честь полеглого на війні героя Олега Куцина. Вона є найстарішою сакурою Закарпаття. Відомий туризмознавець  розповів, як японська вишня стала символом Закарпаття.

Рожеві дерева прикрашають парки, сквери, вулиці й пішохідні зони чи не кожного закарпатського міста, щосезону стаючи справжнім магнітом для десятків тисяч туристів.

«Такий унікальний, красивий сезон спонукає їхати туристів. Це один із суттєвих мотиваторів. Окрім красивих фото, які вони тут роблять, вони ще й відвідують місцеві заклади, купують їжу, сувеніри, користуються транспортом і тим самим наповнюють місцевий бюджет. Це означає, що навіть подорожуючи і відпочиваючи, туристи наближають нашу перемогу. Адже з бюджету утримуються всі соціальні служби й відправляється допомога армії», — каже екскурсовод та туризмознавець .

У 2019 році "Закарпатська туристична організація" оголосила Мукачево столицею сакур. В той час по вулиці Ужгородській була найдовша алея японської вишні в Україні, яка складалася з 280-ти дерев й розтягувалася на 1321 метр. Сьогодні цей рекорд побило місто Дніпро, з довжиною алеї в 1401 метр.

Попри це, Закарпаття й, зокрема, Мукачево залишаються незмінними фаворитами серед туристів, які їдуть в розпал цвітіння, щоб насолодитися ароматом й неймовірною красою дерев. В місті вже дві довжелезні алеї: окрім вулиці Ужгородської, у 2018-му сакури висадили вздовж вулиці Пряшівської на 1371 метр. Пишно розквітає алея, що розтягнулася майже на всю вулицю Маргітича. До того ж, саме у нашому регіоні, завдяки теплому клімату, квітковий сезон настає найшвидше. Чого тільки варта «шалена» сакура, яка щороку розпускається навіть посеред зими. Через своє незвичне цвітіння це дерево стало популярним на всю країну.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар