Сьогодні відбудеться інавгурація 46-го президента США Джо Байдена

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Інавгурація Джо Байдена. Що це таке, як відбуватиметься та хто там буде — відповідаємо на поширені запитання, пише Громадський 


Що таке інавгурація? Коли й де вона відбудеться?

Інавгурація — це єдина передбачена Конституцією США процедура, необхідна для вступу нового президента на посаду. Узагалі вона передбачає лише урочисте виголошення новообраним президентом клятви:

«Я, (повне ім’я президента), урочисто присягаюся, що добросовісно виконуватиму обов’язки президента Сполучених Штатів і повною мірою своїх зусиль підтримуватиму, охоронятиму й захищатиму Конституцію Сполучених Штатів».

З часом до неї почали додавати слова «І хай допоможе мені Бог».

Перед президентською клятвою присягу на церемонії складає й віцепрезидент. Її текст у Конституції не наведений, але зазвичай у ній посадовець так само зобов’язується захищати Конституцію. Після цього Джо Байден офіційно стане 46-м президентом США, а Камала Гарріс — віцепрезиденткою.

Конституція США не має чітких вимог, де має відбуватися інавгурація — тут роль грає традиція. З часів першої інавгурації Рональда Рейгана (1981 рік) урочистості відбуваються біля західного фасаду Капітолія — будівлі американського парламенту.

До 1930-х років інавгурація відбувалася 4 березня, але тоді до Конституції США внесли поправку, що обмежувала термін передавання влади від одного президента до наступного. Відтоді інавгурація припадає на 20 січня.

І що на інавгурації буде? Все як у попередників?

Знову ж таки, у США змістове наповнення інавгурації визначають традиції, а не закон. Зазвичай усе починається з зустрічі нового й старого президентського подружжя в Білому домі, де вони спільно снідають, після чого разом вирушають до Капітолія на інавгурацію. Там перед урочистостями відбувається невелика «концертна» програма, зокрема виконання гімну США. На церемонії Байдена це робитиме Леді Гага; а Дженіфер Лопес виступить з окремим музичним номером.

Далі президента до присяги приводить голова Верховного суду США (зараз це Джон Робертс), а віцепрезидента — того, кого він або вона обирає. Камалу Гарріс приводитиме до присяги суддя Верховного суду Соня Сотомайор — перша жінка латиноамериканського походження на цій посаді.

Після виголошення клятви президент виголошує інавгураційну промову (тривати вона може скільки завгодно, але зазвичай обмежується 10-20 хвилинами). Потім — покладання квітів до Арлінгтонського національного цвинтаря, традиційний святковий парад від Капітолія до Білого дому. І увечері 20 січня — святковий бал.

Епідемія коронавірусу внесла свої корективи в цей план. Урочистості залишаються майже без змін, але присутні там будуть близько 200 осіб — усіх розсадять із дотриманням соціальної дистанції. А ще навпроти Капітолія, на Національній алеї, встановили майже 200 тисяч прапорів — вони символізують померлих від COVID-19 у США.

Від святкового параду через коронавірус також відмовилися. Натомість буде «віртуальний парад всією Америкою» — судячи з опису, це буде включення з усіх американських штатів після повернення Байдена до Білого дому. Святкового балу також не буде, замість нього — 90-хвилинне телешоу «Святкування Америки», яке вестиме актор Том Генкс.

А хто буде присутній? Чув, Трамп не прийде

Перелік гостей, як зазначалося, доволі обмежений. Відомо, що участь в інавгурації підтвердили троє колишніх президентів США: Барак Обама, Джордж Буш-молодший та Білл Клінтон. А 96-річний Джиммі Картер (це той, що був ще до Рональда Рейгана) не приїде — схоже, за станом здоров’я.

Дональд Трамп справді оголосив, що не прийде на церемонію інавгурації Байдена. Він стане першим за 152 роки президентом, який порушить цю традицію. А це ще означає, що він не вітатиме Байдена вранці 20 січня в Білому домі — натомість влаштує паралельну церемонію урочистого відльоту до свого маєтку у Флориді. А от віцепрезидент США Майк Пенс на інавгурації Байдена-Гарріс буде. Він уже зателефонував майбутній віцепрезидентці та пообіцяв допомогу в передаванні справ попередньої адміністрації

Бачив фото з купою військових у Вашингтоні. Це таке завжди було?

Ні, до таких посилених заходів безпеки вдалися після погрому Капітолія прихильниками Трампа 6 січня. Очікується, що 20 січня Вашингтон охоронятимуть 25 тисяч бійців Національної гвардії США (на інавгурації Трампа їх було 8 тисяч), зокрема й озброєних.

В американській столиці до 25 січня діє режим надзвичайного стану. Центр міста й низку головних вулиць перекрито через посилену терористичну загрозу; рух громадського транспорту обмежено; вхід в окремі райони дозволяють лише жителям і тим, хто там працює. Сам Капітолій обгородили тимчасовим заслоном висотою в три метри.

Правоохоронці очікують, що прихильники Трампа можуть приїхати до Вашингтона й влаштувати акції протесту. На цьому тлі Facebook почав блокувати можливість створення масових подій у районі проведення інавгурації, а сервіс Airbnb і деякі авіа- та залізничні перевізники скасували рейси до Вашингтона.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар