У Словаччині за суботу, 31 жовтня, понад 2,5 мільйона жителів країни протестували на зараження коронавірусом. Масове тестування у країні проводять безкоштовно, аби зупинити другу хвилю епідемії
Про це повідомив міністр оборони Словаччини Ярослав Наг, пише Громадське з посиланням на The Guardian.
З 2,58 мільйона словаків, які пройшли тестування, 25 850 (близько 1%) отримали позитивні результати й тепер мають відправитися на самоізоляцію.
Для того, щоб провести масове тестування, залучили понад 40 тисяч медиків, а також загони солдатів, поліцію, держслужбовців і волонтерів. Усього в країні відкрили приблизно 5 тисяч точок тестувань.
Сам тест є безкоштовним і добровільним, однак ті, хто відмовляються його робити, також змушені будуть сидіти на самоізоляції.
Прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович вибачився за тиск на людей для участі в тестуванні, але заявив, що вимога обґрунтована.
«Свобода має поєднуватися з відповідальністю за тих, хто... найслабший серед нас: онкологічних хворих, літніх людей, людей з іншими захворюваннями», ㅡ заявив він.
Нагадаємо, 17 жовтня прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович оголосив про масштабне безплатне тестування громадян на коронавірус. Тестування має проходити у два етапи: перший етап був запланований на ці вихідні, а другий на 7-8 листопада. Для цього країна закупила 13 млн тестів на антиген, які дозволяють встановити результати дослідження вже через 15-30 хвилин.
За словами Матовича, таке тестування є «єдиним способом обернути назад розвиток пандемії».
Таке роблять вперше?
Ні, попри слова Ігоря Матовича про «першу таку операцію», масове тестування також проводять у Китаї. У жовтні в китайському портовому місті Ціндао впродовж п'яти днів на COVID-19 тестували 9 мільйонів людей, бо там виявили 12 хворих із COVID-19. Пізніше китайський уряд розпорядився протестувати все місто Кашгар у провінції Сіньцзян після перших підтверджених заражень у регіоні.
В іншому китайському місті, Ухані, у травні протестували на наявність коронавірусного захворювання 10 мільйонів жителів. Тоді відкрили сотні лабораторних центрів, щоб устигнути протестувати всіх за 19 днів. До людей з інвалідністю, літніх людей та інших вразливих груп на тестування виїжджали мобільні групи. Тоді COVID-19 виявили приблизно у 300 людей, симптомів у них не було.