Пломби в стоматології - це спосіб штучного відновлення цілісності зуба. Порожнини, утворені в дентині внаслідок ураження захворюванням, заповнюються спеціальним складом, який потім твердне. Завдяки чому пошкоджені ділянки більше не піддаються зовнішньому шкідливому впливу. Пломбування незамінне під час усунення наслідків карієсу та інших стоматологічних захворювань, що руйнують дентин.
В умовах сучасності зберегти посмішку здоровою і красивою досить складно, та й міцну білосніжну емаль дала природа далеко не кожному. Зуби можуть псуватися буквально від усього - їжі, води та загального поганого стану організму. Тому скільки коштуватиме поставити пломбу – часте питання серед клієнтів.
Які показання для пломбування?
Встановлення пломби рекомендовано стоматологами в таких випадках:
- випадання раніше встановленої пломби;
- механічна травма дентину;
- розвиток каріозного процесу;
- ускладнення карієсу;
- тонка емаль.
У сучасній стоматології ця послуга дає можливість відновити природну форму зуба, його жувальну функцію. Примітно, що пломби можна встановлювати сьогодні навіть на зубах у зоні посмішки. Наприклад, сучасна пломба з фотополімерного матеріалу допоможе непомітно усунути дефект і зупинити подальший розвиток захворювання. Абсолютно безпечно пломби можна встановлювати і дітям, і навіть майбутнім матерям. Ураження карієсом не варто залишати без уваги, адже це постійне джерело інфекції, яке легко і швидко здатне поширитися на інші зуби.
Варто зазначити, що наслідки ускладнень карієсу нелегко піддаються лікуванню, крім того, вони завдають шкоди решті організму. Пульпіт і періодонтит, наприклад, передбачають видалення нерва в зубі, що гарантовано робить його "мертвим". Щоб захистити себе від подібних проблем, важливо ходити на профілактичні огляди хоча б раз на пів року.
Скільки коштуватиме хороша пломба?
Пломба гідної якості дає не тільки естетичну привабливість, а й гарантію здоров'я зубів. Багато пацієнтів насамперед цікавляться тим, скільки коштує пломба для зуба і що впливає на її вартість.
Стоматологи виділяють такі ключові чинники:
- Матеріал. Це перше, на чому будується цінова категорія майбутньої пломби, адже матеріалів існує кілька, і в кожного з них свої властивості, характеристики та ціни. Наприклад, це амальгама, композит і фотополімер. Кожен варіант відрізняється певними плюсами і мінусами.
- Складність лікування. Другий головний фактор - габарити ураження і складність відновлення зуба. Наприклад, якщо лунка глибока, ураження велике, а зуб має складну форму, знадобиться багато часу і безпосередньо матеріалу, щоб зробити пломбу. Усі ці деталі, зрозуміло, впливають на фінальну суму за лікування.
Тому складно відразу ж дати однозначну відповідь на те, скільки коштуватиме пломба на зуб. У кожному конкретному випадку відповідь індивідуальна. Наприклад, звичайна тимчасова пломба буде коштувати в середньому від 250 грн. Вона потрібна, коли вилікувати кореневі канали за один візит не вдається. Постійна обійдеться дорожче.
Як дізнатися вартість пломбування, виходячи з прайсу?
Велика частина клієнтів звертається в стоматологію саме з проблемою карієсу, тому дантисту-терапевту часто доводиться відповідати на запитання про вартість лікування.
Щоб усунути карієс, стоматологу потрібно провести кілька підготовчих процедур:
- Видалити уражений дентин.
- Провести обробку антисептиком.
- Покрити оброблені порожнини адгезивом.
Тільки тепер можна наносити пломбувальний матеріал і проводити пластичну обробку. Завершується все поліруванням готового виробу.
Більшість стоматологічних клінік і приватних кабінетів по всій країні використовують ускладнені прейскуранти. У цьому разі остаточна вартість послуги обчислюється за допомогою складання цін за всі проведені маніпуляції. Тому пацієнтам частенько непросто буває зрозуміти, скільки коштує пломба.
Але все ж деякі стоматології використовують спрощений варіант прайсу, який просто не залишає місця для "подвійного дна". Якщо послугу описано, наприклад, як "композитна пломба", то в це поняття вже включено діагностичний огляд пацієнта, свердління, використання антисептиків, установлення пломби тощо. Відповідно, що дорожчий матеріал, то вищою буде остаточна сума за роботу.
Виникають випадки, коли пломбування не допоможе. Наприклад, коли клієнт звернувся надто пізно і близько половини зуба вже зруйновано. У таких запущених ситуаціях потрібно додатково проводити лікування кореневих каналів. Далі для роботи також використовується велика кількість пломбувального матеріалу, але в цьому разі це називатиметься не пломбуванням, а реставрацією, яка, безумовно, коштує дорожче. Ось чому до таких серйозних наслідків краще не доводити і звертатися до стоматології своєчасно.