Начальниця управління регіонального розвитку департаменту економічного та регіонального розвитку Закарпатської ОВА Ельвіра Лесишин розповіла, що Школу планують запустити вже у жовтні цього року.
«Навчально-тренінгова платформа буде поділена на два рівні – “BASIC” та “PRO”. Взяти участь онлайн та офлайн зможуть як експортери-початківці, так і досвідчені експортери, котрі прагнуть розширити свою присутність на іноземних ринках збуту», – зазначила Ельвіра Лесишин.
За її словами, представники бізнесу зможуть безоплатно отримати фахові теоретичні знання, засвоїти практичні навички й удосконалити вже здобуті. Учасники проєкту також ознайомляться з реальними кейсами успішного експортоорієнтованого бізнесу.
Школа експортера діятиме за підтримки ПРООН в Україні в межах Проєкту «Підтримка інклюзивного розвитку в Україні через зв’язок експортної стратегії, регіонального розвитку та Цілей сталого розвитку», що фінансується урядом Німеччини. Така ініціатива безпосередньо сприятиме розвитку підприємництва, регіональної економіки, зростанню обсягів виробництва субʼєктів господарювання, зокрема й обсягів експорту.
«Наше основне завдання – сприяти розвитку економіки України. Якщо торік ми працювали з викликами, з якими зіткнулася наша країна, то сьогодні вже починаємо працювати над її відновленням і подальшим розвитком. Просування експорту – один з інструментів, який нам у цьому допоможе», – переконана регіональна координаторка ПРООН Есма Умерова.
В обговоренні функціонування майбутньої Школи експортера, її теоретичного та практичного наповнення взяли участь представники профільних підрозділів ОВА, місцевого бізнесу, АРР «Закарпаття», митної та податкової служб, УжНУ та інші.