Розумні годинники та інші гаджети, які постійно вимірюють частоту серцебиття, температуру шкіри й інші фізіологічні показники людей, можуть виявити коронавірусне захворювання за кілька днів до появи перших симптомів
Такого висновку дійшли вчені з американської мережі лікарень Mount Sinai та під час іншого незалежного дослідження Стенфордського університету.
Як повідомили у Mount Sinai, такі годинники, як Apple Watch, Garmin або ж Fitbit, можуть передбачити, чи є у людини COVID-19 ще до позитивного тесту. Експерти кажуть, що гаджети можуть зіграти життєво важливу роль в боротьбі з пандемією та іншими інфекційними захворюваннями.
Так, дослідники з Mount Sinai з'ясували, що Apple Watch можуть виявляти майже непомітні зміни в серцебитті людини, які сигналізують про наявність коронавірусу за сім днів до того, як проявляться перші симптоми або вірус виявлять тестом.
Під час дослідження проаналізували показники серцевого ритму, а саме різницю в часі між кожним серцевим скороченням. Ці дані зокрема показують, як добре працює імунна система людини
«Ми вже знали, що цей показник змінюється в залежності від розвитку запалення в організмі, а COVID-19 є запальним процесом», — каже Роб Хірт, доцент медицини в Медичній школі Ікана в Нью-Йорку.
За його словами, дослідження допомогли з'ясувати, що в людей з коронавірусом є невелика різниця між серцевими скороченнями, на відміну від людей з негативним тестом.
Науковці опитали майже 300 медпрацівників Mount Sinai, які носили годинник Apple Watch з 29 квітня по 29 вересня. Автори дослідження кажуть, що Apple не брала участь і не фінансувала дослідження, але знає про можливості свого годинника.
Інше дослідження
Водночас Стенфордський університет раніше проводив своє незалежне дослідження у цій галузі. Його опублікували в журналі Nature Biomedical Engineering у листопаді.
Учасники носили різні трекери від Garmin, Fitbit, Apple та інших виробників. Дослідження показало, що у 81% людей змінювався пульс ще до появи симптомів. Загалом участь у дослідженні взяли понад 5 тисяч людей, коронавірус був у 32 з них.
«Це дуже важливо, тому що це попереджає людей не виходити і не зустрічатися з людьми», — каже професор Стенфордського університету Майкл Снайдер, який керував дослідженням.
Чому це важливо?
Дані, зібрані розумними годинами, можуть допомогти побороти вірус, враховуючи, що більш ніж половина випадків інфікування стається через безсимптомних носіїв. Носіння таких гаджетів не потребує будь-якої активної участі користувача, але може виявляти людей, які хворіють безсимптомно. Так людство краще може контролювати пандемію.