Моніторингова група, яка аналізує лікування хворих на коронавірус в Ужгороді та на території Закарпатської області, виявила, що в одному з перевірених медичних закладів 80% хворих на COVID-19, які перебувають на стаціонарі, не мають показань для госпіталізації і могли б лікуватися амбулаторно
Про це 15 березня, під час брифінгу в Закарпатській ОДА повідомив Сергій Дубров, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені Богомольця.
За його словами, в одному із двох наразі перевірених медичних закладів "принципово відрізняється підхід":
"В одному із закладів дійсно пацієнти госпіталізовані за показаннями, в іншому - понад 80% хворих не мають показання до госпіталізації", - сказав Сергій Дубров.
Він також зазначив, що спостерігається нерозуміння лікарів, що пацієнт може бути виписаний з позитивним ПЛР-тестом:
"Якщо пацієнт не потребує кисневої підтримки, він може лікуватись вдома. Пацієнт з позитивним ПЛР-тестом через 14 днів від появи симптомів уже не є небезпечним. Реально на сьогодні можна суттєво розвантажити заклади - на кажу усі, але один із тих закладів, які ми відвідали - на 50%. Більшість пацієнтів (у цьому закладі - Авт.) знаходяться на стаціонарі без медичних показань. Тобто вони можуть лікуватися амбулаторно".
Крім того, Сергій Дубров підкреслив, що лише 3-8% хворих на COVID-19 потребують призначення антибіотиків, але часто їх призначають без причини: "В одному із закладів, які ми перевірили, 100% хворих необгрунтовано отримують антибактеріальні препарати. Це - потенційні ризики. Через кілька місяців-півроку ми можемо мати велику кількість хворих із бактеріальними інфекціями. І смертність підніметься в рази", - зазначив професор.