Щороку перед нами постає важливе питання: куди поїхати відпочивати? Деякі обирають море за кордоном, дехто планує поїхати в сусідні області, але більшість закарпатців приймають рішення залишитися в рідному краї
Відпочинок у межах свого регіону є не тільки зручним варіантом, а й привабливим для місцевих жителів через своє велике різноманіття — гори, термальні води, озера, річки та водоспади. Журналістка редакції «Перший кабельний» провела опитування, щоб дізнатися, які курорти Закарпаття користуються найбільшим попитом серед жителів, а також порівняли ціни з офіційних сайтів, на найпопулярніші з них.

фото із соцмереж
- Чорна гора
Чорна гора у Виноградові – це ботанічний заказник та згаслий вулкан висотою 565 м, який відомий своєю унікальною флорою та фауною. Біля гори розміщено розважально-готельний комплекс «Чорна гора» (пенсіонат), де можна поплавати в озері та відкритих басейнах з підігрівом, спуститися з водних гірок, а на території розташований готель, ресторан, дитяча кімната та інші послуги. Словом, все що потрібно для ідеального відпочинку!
«Ми щоліта приїжджаємо сюди з сім’єю — це вже така наша традиція. Найбільше люблю плавати в озері, бо видно гору просто з води — виглядає дуже круто! Хотіла б якось спробувати піднятися на неї або проїхатися на тросі, але трохи страшно», — розповідає жителька краю Аліна.
Вхід тут коштує 200 грн у будні дні і 300 грн у вихідні та святкові. Дітям до 4-х років вхід безкоштовний. Також можна орендувати альтанку за від 600 до 900 гривень — залежно від розміру.

фото із соцмереж
- Велятино
У Хустському районі знаходиться один із найвідоміших термальних комплексів Закарпаття — «Теплі води». На території є декілька термальних басейнів, дитячі басейни з теплою водою, водні гірки та зона атракціонів, а також СПА-зона. Для дорослих 2 години відпочинку коштуватимуть 300 грн, а безліміт — 500 грн. Для дітей (до 140 см) 2 години — 100 грн, а безліміт — 200 грн.
«Відпочивали з родиною у Велятино — дуже сподобалося! Теплі басейни, тиша і красива природа зробили цей відпочинок справжнім релаксом», — розповідає мукачівець пан Олег.

фото із соцмереж
- Поляна
Поляна — це невелике курортне містечко в Мукачівському районі, яке славиться своїми мінеральними водами (наприклад, усім відома «Поляна Квасова»), надзвичайною природою та санаторіями. Сюди з’їжджаються люди не тільки з усього Закарпаття, а й з інших областей України. Саме тут можна оздоровитись, поплавати в басейнах та навіть просто подихати справжнім Карпатським повітрям.
Путівки в санаторії Поляни можуть коштувати від 1500 (за день) до 20000 грн (на два тижні), тож кожен зможе знайти собі відпочинок відповідно до свого бюджету. Проте, не обов’язково заселятися в санаторії, щоб відпочити серед природи. На територіях деяких з них є зони з басейнами та місцем для активного відпочинку, куди можна прийти просто заплативши за вхід.
«З-поміж усіх курортів завжди обираю Поляну — тут і відпочинок, і оздоровлення. Мінеральна вода, тиша, свіже повітря — ідеальне місце для перезавантаження!», — каже жителька краю пані Оксана.

фото із соцмереж
- Солотвино
Солотвино — курортне селище міського типу на правому березі річки Тиса, де розташовано понад 90 баз відпочинку та санаторіїв. Проте найбільше воно прославилось своїми соляними озерами, які мають цілющу властивість. Тут є багато готельних комплексів, безліч басейнів, соляні кімнати, бані та чани. На цьому курорті можна не тільки відпочити, а й оздоровитись. Щодня солотвинські озера використовують для лікування захворювань дихальних шляхів, нервової системи, опорно-рухового апарату та багато інших.
«Цього літа ми з онуком вже встигли відпочити в Солотвині, але дуже сподіваємося, що вдасться поїхати ще раз. Я справді обожнюю це місце — тут можна і оздоровитися, і чудово провести час. Хоч ми й родом не із Закарпаття та живемо тут відносно недавно, але при кожній нагоді запрошуємо сюди всіх друзів і знайомих з інших країв — і вони в захваті!», — розповідає переселенка пані Людмила.
Житло можна знайти в середньому від 1500 грн до 6000 грн за добу, залежно від обраної бази відпочинку. Але для того, щоб відпочити на озерах, не обов’язково проживати в готелі. В середньому, вхід на басейни та термальні води коштує 300 гривень.

фото із соцмереж
- Косино
Косино — один із найвідоміших курортів Закарпаття, а також один із найбільших аквапарків на заході України. Тут розміщено кілька водних гірок, хвильовий басейн, водяні атракціони для дітей. Багато басейнів, саун, а найпопулярніше — термальні води, які лікують від різних захворювань. Особливостями цього аквапарку стали контрастні басейни і Кнайп-ванни для стимуляції кровообігу й загартовування, а також «Золотий кран здоров’я», занесений до Національного реєстру рекордів України. Ціни тут вищі середнього, але й сервіс на рівні.
З 27.06.2025 для дорослих вхід коштуватиме 1000 грн на 3 години й 2000 грн на цілий день. Дітям до 150 см вхід безкоштовний.
«Коли хочеться трохи розкоші — їду в Косино. Так, не дешево, але сервіс виправдовує. Люблю релакс-басейни й аромасауни — відновлюють і тіло, і настрій», — ділиться мукачівка Марія.
Закарпаття пропонує відпочинок на будь-який смак — від затишного релаксу в чанах до активного дозвілля в горах чи басейнах. Іноді варто не шукати далеких подорожей — усе найкраще може бути зовсім поруч.
Автор: Богдана Іванчо
Молодчинка! Гарний путівник для бажаючих відпочити й трішки поправити здоров’я.
Поляна знаходиться у Свалявському районі.Згоден,чудове місце для відпочинку,були з дружиною тут два рази-взимку і влітку.є бажання приїхати знову.