Під час пандемії коронавірусу сильно зросла кількість мертвонароджених та материнської смертності

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Йдеться про опосередкований вплив ситуації на перебіг і результат вагітності. Найбільше зростання таких випадків відбулося в країнах з низьким і середнім рівнем доходів


Про це пише 24 канал з посиланням на The Lancet Global.

У новому огляді вчені проаналізували дані, які були отримані в 40 дослідженнях, що охопили 6 мільйонів вагітностей в 17 країнах з січня 2020 року по січень 2021 року. Дослідження, які стосувалися виключно впливу інфекції SARS-CoV-2, не ввійшли в цей аналіз.

Як пандемія вплинула на народження дітей

  • Аналіз даних 12 досліджень показав, що в порівнянні з показниками до пандемії частота мертвонародження збільшилася на 28%. Дослідження материнської смертності, які включав новий огляд, були проведені у двох країнах із середнім доходом – Мексиці та Індії.
  • У них материнська смертність у 2020 році зросла приблизно на третину в порівнянні з попереднім роком.
  • Три дослідження показали, що кількість операцій з приводу ектопічної (позаматкової) вагітності збільшилася майже в 6 разів. Вчені вказують, що при ранній діагностиці це стан можна вилікувати медикаментозно. Збільшення кількості хірургічних втручань свідчить про те, що жінки почали пізніше звертатися за допомогою.
  • Кількість передчасних пологів і ускладнень при вагітності (наприклад, гестаційного діабету) під час пандемії не змінилася. Крім того, в цей період акушери не почали частіше застосовувати кесарів розтин і стимулювання пологів.
  • В цілому, показники були гірше в країнах з низьким і середнім рівнем доходів у порівнянні з багатими країнами.

"З нашого дослідження чітко видно, що порушення, викликані пандемією, призвели до смертей матерів і дітей, які можна було запобігти, особливо в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Ми закликаємо посадових осіб і керівників охорони здоров'я зробити пріоритетом безпечну, доступну і рівну акушерську допомогу в рамках стратегічної відповіді на пандемію і після неї,"– зазначили науковці.

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар