Перетворюємось на жайворонків: 5 лайфхаків, щоб легко прокидатися зранку

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Є кілька класифікацій хронотипів, проте найпопулярнішим є поділ усіх людей в залежності від часу, коли вони відходять до сну, на три типи


лайфхаки, топ-5, ранок, сон, жайворонки, сови, голуби, поради, прокидання

  1. «Жайворонки». Вони можуть легко прокидатися рано вранці (05.00, 6:00, 7:00 годин) і абсолютно не відчувати сонливості. Такі люди, як правило, добре снідають і встигають зробити багато різних справ до початку робочого дня. Пік їхньої активності припадає на ранок і дообідній час. До сну «жайворонки» відходять рано, о 21:00-23:00 годині.
  2. «Сови». Такі люди досить активні у другій половині дня і в вечірній час: вони можуть ходити на вечірні тренування, вечірки або допізна працювати. Спати «сови» лягають о пізній годині, наприклад, о 01:00-02:00, а прокидатися їм дуже важко, тому вони встають після 09:00-10:00 години ранку.
  3. «Голуби». Це перехідний тип. Такі люди прокидаються трохи пізніше «жайворонків» приблизно з 07:00 до 09:00, вони активні протягом всього дня, а засинають до 23:00.

Але так, як у нас стаття виключно про те, як стати жайворонком – поради будуть саме про це.

5 діючих лайфхаків для легкого прокидання вранці

Зараз практично кожній людині потрібно щодня рано вставати. Але вважається, що ранковий сон дуже міцний, і багатьом важко піднятися навіть після кількох сигналів будильнику. Тому в даній статті ми розповімо, як вставати рано та як бути бадьорим з ранку. Але спочатку розглянемо, що таке хронотип і як він впливає на час підйому.

1. Налаштуйте свій режим

лайфхаки, топ-5, ранок, сон, жайворонки, сови, голуби, поради, прокидання

Режим – це механізм, за яким живе ваш організм. Якщо він не налаштований, то будь-який збій призводить до ускладнень. Не раз усі стикалися з проблемою, коли протягом тижня потрібно вставати дуже рано, а у вихідні ви вирішуєте відіспатися до обіду. Це і є саме той збій, після якого ні додаткові години сну, ні ранній підйом не змусять ваш організм нормально функціонувати протягом дня. Краще заведіть собі звичку лягати і прокидатися завжди в приблизно один і той же час. За підсумком кількох тижнів ви будете почувати себе комфортно, незалежно від часу підйому. В результаті ваш біологічний годинник буде самостійно контролювати сон.

2. Лягайте раніше

лайфхаки, топ-5, ранок, сон, жайворонки, сови, голуби, поради, прокидання

Цей пункт виходить з першого. Так, це буває деколи дуже складно, адже хочеться посидіти допізна і додивитися цікавий фільм чи дочитати книгу. А багатьом і зовсім не вдається заснути рано через чинники, що заважають. Крім того, ваш ранній відхід спати позитивно позначиться і на вашому підйомі. Чим раніше ви йдете спати – тим раніше прокидаєтеся.

 3. Швидкий підйом

лайфхаки, топ-5, ранок, сон, жайворонки, сови, голуби, поради, прокидання

Ваша фатальна помилка – відтягування моменту підйому, яке вводить вас в оману, створюючи видимість якогось "досипання". Коли в реальності справи йдуть інакше. Отже, відкладаючи будильник ще й ще на кілька хвилин і занурюючись в сон, ви змушуєте ваш організм після різкого пробудження розслабитися. В результаті настає ще глибший сон і, відповідно, складний підйом. То як швидко прокинутися, не травмуючи організм? Заведіть собі звичку вставати хоча б протягом перших 5 хвилин після пробудження. За цей час не намагайтеся заснути, а, навпаки, зробіть щось корисне. Наприклад, продумайте ваші цілі на день, потягніться, зробіть розминку рук або голови і т.д. 

4. Приберіть будильник подалі

лайфхаки, топ-5, ранок, сон, жайворонки, сови, голуби, поради, прокидання

Так, це кардинальний метод, який рано чи пізно змусить вас нарешті таки встати і вимкнути його. Дуже дієвий, особливо якщо прибрати пристрій кудись подалі. Так ви відразу після пробудження будете деякий час на ногах. І лягати в ліжко буде вже неактуально.

5. Придумайте ранкову рутину

лайфхаки, топ-5, ранок, сон, жайворонки, сови, голуби, поради, прокидання

Головна помилка – це ранок в метушні, коли ви нічого не встигаєте і поспішайте пошвидше зібратися і вийти. Для цього потрібно придумати собі ранкові процедури, чи то дуже смачний сніданок з чашкою кави, перегляд якогось шоу або серіалу, похід в душ або читання. Зробивши ваш ранок красивим і корисним, швидко прокинутися стане легше, адже тепер ранкові збори не будуть для вас чимось відштовхуючим.

 

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар