У китайській столиці Пекіні влада почала позначати будівлі, зокрема і ресторани, кольоровим маркуванням. Колір залежить від того, скільки співробітників закладу зробили щеплення від COVID-19
Як пише The Guardian, кольорові мітки почали ставити для того, щоб показати громадянам рівень вакцинації серед співробітників підприємств в рамках кампанії з вакцинації понад 560 мільйонів осіб до червня 2021 року, передає Суспільне.
В останні тижні в торговому центрі фінансового району китайської столиці на будівлях почали з'явилися зелені вивіски з написом, що рівень вакцинації робітників у цьому районі становить понад 80%. Інші будівлі, де цей рівень був нижчий, від 40% до 80% були позначені синім знаком, а з рівнем нижче 40% — червоним.
В одному з ресторанів 23-річний менеджер на ім'я Сюй розповів, що він і всі 14 співробітників були вакциновані, після чого закладу поставили зелений знак.
"Кольорове кодування почалося приблизно півмісяця назад, і наявність зеленого коду дійсно допомагає нашому бізнесу. Клієнти почуваються у безпеці тут", — розповів він.
Китай, який розробив низку власних вакцин, має намір до середини 2021 року вакцинувати 40% з 1,4 мільярда осіб. Медіагрупа Caixin повідомила, що щодня щеплення роблять 4,5 мільйона осіб, утім для досягнення мети необхідно збільшити цю кількість ще на 500 тисяч.
Крім кольорового маркування будівель, центральний уряд проводить масові кампанії, а місцева влада також пропонує різноманітні стимули для населення, а іноді чинить тиск на людей, попереджаючи, що відмова від вакцинації може вплинути на зайнятість або навчання дітей.
Вакцинація в Китаї є однією з найшвидших у світі, випереджаючи середній показник в США (3 млн осіб на день), утім через більшу кількість населення, відстає від інших країн за показниками вакцинації на 100 жителів.
Що відомо
- У 2020 році Китай запустив додаток, який повідомляє користувача про близькість людини з підтвердженим захворюванням на коронавірус.
- Китайський регулятор схвалив четверту вакцину проти коронавірусу для екстреного використання. Її розробили на основі клітин хом'яка
- На початку лютого Державне управління з контролю за фармацевтичною продукцією Китаю схвалило застосування вакцини від коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Цією вакциною під назвою CoronaVac планують прищеплювати й українців.
- У грудні 2020 року Китай схвалив свою першу вакцину Sinopharm від коронавірусу власного виробництва.