Паски безпеки та світловідбивні елементи: набули чинності зміни до правил дорожнього руху

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Серед основних змін — обов’язкове використання паска безпеки для водіїв і в таксі, а також необхідність для пішоходів носити світловідбивальні елементи в темну пору доби


Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

У новій редакції ПДР прибрали більшість виключень, пов’язаних із використанням паска безпеки. Якщо раніше інструктори, водії та пасажири таксі могли не пристібатися паском у населеному пункті, то тепер це дозволяється лише водіям та пасажирам із інвалідністю, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

А якщо раніше інструктори за межами населеного пункту могли не пристібатися паском безпеки, то тепер вони також мають пристібатися.

Велосипедистам тепер можна рухатися смугою для маршрутрних транспортних засобів. В уряді вважають, що такі зміни розвивають велосипедну інфраструктуру та зменшують травматизм серед велосипедистів. Це пояснюють тим, що громадський транспорт рухається зі швидкістю в середньому 20 км/год, натомість звичайні автівки — 50 км/год. Велосипедисти можуть тепер не лише рухатися, а й зупинятися на цій смузі.

Пішоходи відтепер мають обов’язково носити світлоповертальні елементи в темну пору доби або в умовах недостатньої видимості. Під такими елементами мається на увазі або спеціальний одяг, або просто стрічка чи наклейка. Раніше така опція була «по можливості» — пішоходу треба було просто «виділяти себе», аби помітив водій.

Змінився вигляд трьох дорожніх знаків:

«Кінець дороги з удосконаленим покриттям» став називатися «Зміна покриття»;

1.40. «Зміна покриття»
Фото: Верховна Рада України

«Кінець дороги з удосконаленим покриттям» став називатися «Зміна покриття»;

7.5.8. «Вид транспортного засобу»
Фото: Верховна Рада України

«Вид транспортного засобу» відтепер показує ваговоз ззаду, а не збоку;

30.3. «Табличка оранжевого кольору»
Фото: Верховна Рада України

«Інформаційна таблиця небезпечного вантажу» став «Табличкою оранжевого кольору» — у буквальному сенсі.

Додамо, з 1 листопада в Україні почали діяти засоби для заспокоєння дорожнього руху. Це означає, що, крім «лежачих поліцейських», пригальмовувати водіїв будуть острівці безпеки, бордюрні розширення, чокери та розділювальні смуги. Їх будуть проєктувати під час ремонту чи модернізації вже наявних доріг і вулиць, а також під час будівництва та реконструкції. Особливу увагу приділятимуть тим ділянкам, де автівки контактують із пішоходами та велосипедистами.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар