Напередодні з цього приводу міський голова Богдан Андріїв зустрівся із президентом Національного центру «Мала академія наук України» Станіславом Довгим
Про це повідомляє Ужгородська міська рада.
Перший такий «Музей науки» минулої осені відкрили в Києві, за підтримки Президента України заплановано зробити понад 150 подібних, в усіх великих містах. В Ужгороді планують це зробити на базі «Ювентуса», який наразі в оперативному управлінні УжНУ, тому вчора спілкувалися і з ректором Володимиром Смоланкою. Додатково ще планують в інших приміщеннях зробити пов’язані з «Музеєм науки» дитячі студії, науково-освітні лабораторії. Це спільний проєкт за підтримки Державного фонду регіонального розвитку.
Якщо в звичних музеях зазвичай написано: «Торкатися заборонено», то в цих принцип протилежний – «Заборонено не торкатися», бо «Музей науки» передбачає, що відвідувачі зможуть самі все випробувати, роздивитися в мікроскоп, провести експерименти, наприклад, запустити блискавку в котушці Тесла, наочно пізнати зв'язок формул та законів із повсякденним життям. Планується врахувати і регіональну специфіку – напрацювання наукових шкіл, місцевої промисловості. А надалі – ротацію експозиціями між музеями різних міст.
Це – новий формат виховання молоді, який забезпечує неперервність освітнього процесу, аж до бізнес-шкіл, стартапів і виходу на ринок. Богдан Андріїв висловив сподівання, що «Музей науки» стане ще одним туристичним магнітом Ужгорода.