22 червня в Україні виявили небезпечний штам COVID-19 "Дельта". Він відомий також як "індійський"
Ще у травні Міністерство охорони здоров’я вважало цей штам "серйозним викликом" для України, бо він "наробив чимало горя в Індії", зазначає PMG
Тепер "Дельта" стає домінантним різновидом COVID-19 у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 21 червня "Дельту" виявили у 92 країнах світу.
Новий штам коронавірусу "Дельта" передається лише за 5-10 секунд. Якщо перебувати протягом цього часу поруч із зараженим, то є висока ймовірність захворіти на COVID-19 з ризиком важкого протікання. Про це в ефірі "Україна 24" заявила епідеміолог, експерт ВООЗ з реагування на біологічні загрози Наталія Виноград.
За її словами, дельта-штам на сьогодні є проблемою №1 на рівні Всесвітньої організації охорони здоров’я.
За даними Національної академії наук України, штам COVID-19 "Дельта" в 1,6 раза заразніший, ніж штам "Альфа", у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації, а ризик реанімації при інфікуванні збільшується у 1,45 раза.
"Дельта" також може бути причиною більш важкого перебігу захворювання. Наприклад, нещодавнє шотландське дослідження показало, що ймовірність госпіталізації у людей, інфікованих цим штамом, була приблизно в 2 рази вища, ніж у людей, інфікованих "Альфа" (британський штам).
Вчені виявили, що люди з супутніми захворюваннями піддавалися більшому ризику госпіталізації.
Які симптоми штаму "Дельта"?
Симптоми "Дельта" трохи відрізняються від симптомів оригінального коронавірусу.
Серед основних симптомів:
- головний біль,
- біль в горлі,
- нежить,
- лихоманка.
"COVID-19 зараз діє по-іншому. Він більше схожий на сильну застуду. Люди можуть подумати, що вони підхопили сезонну застуду", – розповідає Тім Спектор, професор епідеміології Королівського коледжу Лондона.
Він пояснює, що головний симптом номер один для людей з варіантом "Дельта" – це головний біль, за яким йде біль в горлі, нежить і лихоманка.
"Це не старі класичні симптоми. П’ятий симптом – кашель, хоча він зустрічається рідше", – каже експерт.
Він додає, що втрата нюху не входить в число 10 основних симптомів, які проявляються у людей зі штамом "Дельта".
За словами Спектора, ризик полягає в тому, що молоді люди, у яких вже менше шансів важко хворіти на COVID-9, можуть з більшою ймовірністю переплутати ці симптоми із сильною застудою та не самоізолюватись, що збільшує поширення "Дельта".