Випускник відділення технічних наук Київської МАН, студент НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» Ігор Клименко став переможцем Всесвітньої студентської премії Global Student Prize
Всесвітня студентська премія та нагорода в розмірі 100 000 доларів США щороку присуджується винятковому студенту, який справляє реальний вплив на навчання, життя своїх однолітків і на суспільство. Цьогоріч з десяти фіналістів премії організатори обрали саме Ігоря. Про його перемогу оголосили 20 вересня у Нью-Йорку.
Останні роки Ігор Клименко активно займається вирішенням актуальної проблеми із замінуванням та розробив квадрокоптер-міношукач. Пристрій дасть змогу швидко знайти вибухонебезпечні об’єкти на поверхні та під землею і мінімізувати участь людини в цих пошуках.
«Це наш неймовірний МАНівець Ігор Клименко. Для мене особисто і для всієї нашої команди це важливіше, ніж перемога Калуша на Євробаченні, чесно, — зазначила комунікаційниця МАН Оленка Северинчук. — Ця новина вже облетіла всі шпальти. І нарешті про нього дізналася вся земна куля. Як і мало бути. А я лишень додам, що Ігор не тільки дуже-дуже талановитий, а ще й працьовитий. Тисячі годин в лабораторіях. Участь в десятках конкурсів і змагань, з яких завжди повертався з перемогами і на яких піднімав український прапор. Менторство від нашого Ukrainian Future Incubator. Шалена наполегливість. Навесні Ігор переховувався у підвалі ще з 8-ма людьми під час окупації селища російською армією. „Що я можу зробити для своєї країни?“ — питання, яке постійно собі ставив».
«Під час тижня ООН в Нью-Йорку окрім заслуженого визнання та золотої статуетки з рук Президента Клінтона, Ігор отримав 100 тисяч доларів на розвиток свого винаходу — Quadcopter Mines Detector, робота для розмінування, — розповіла членкиня журі премії Зоя Литвин. — Про такого робота Ігор мріяв з 2014 року, після першого вторгнення росії в Україну. А за останні два роки створив перший прототип і презентував його на численних інноваційних виставках. Винахід Ігоря допоможе зберігати життя мирних людей та військових. Знаю, що Ігор гучно впроваджуватиме позитивні зміни на глобальному рівні а його перемога ще раз показала світові — Україна — це держава вільних, розумних, нескорених людей, які залишаються драйверами розвитку навіть під час війни. Дякую Global Student Prize, що надихаєте молодих лідерів та надаєте їм «голос»!
«Ігор хоче реалізувати свій пристрій і почати масове виробництво.Отримані кошти планує використати для залучення інвесторів, щоб отримати готовий продукт якомога швидше та допомогти рідній країні на шляху до перемоги й у подальшому відновленні», — зазначають у Global Student Prize.
Всесвітню студентську премію Global Student Prize заснували компанія Chegg.org у партнерстві з організація Varkey Foundation. Премію запровадили, аби відзначати студентів у всьому світі, які змінюють наш світ на краще. Global Student Prize — «донька» Глобальної премії для вчителів Global Teacher Prize. В Україні однойменну премію проводить громадська спілка «Освіторія» з 2017 року. Цього року вона збирає історії мужніх вчителів, героїв освітнього фронту, про яких дізнається вся країна в ефірі національного телемарафону в День вчителя, 2 жовтня, пише «Вечірній Київ».