5 волонтерів Центру догляду за собаками «Dog Horse City» із міста Толедо в Іспанії, дві машини вщерть запаковані кормом для тварин приїхали в Україну, щоб залишити його тут і натомість врятувати, забрати з собою постраждалих від війни собак, повідомляє перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький
Молоді люди доїхали до Житомирської області, де відвантажили гуманітарну допомогу і почали збирати тварин, рухаючись назад у бік кордону.
Окрім зруйнованих будівель, понівечених вулиць, вони бачили сліпих і безсилих собак з відірваними кінцівками, перебитими хребтами і лапами. Вони забирали їх просто з вулиць, іноді їх віддавали волонтерам українці, які не могли самі подбати про здоров’я цих тварин.
Із Львівської та Івано-Франківської областей іспанці зібрали понад 40 собак. І разом з ними вирушили у бік українсько-польського кордону. Їх не пропустили. Вони вирушили на Закарпаття. Спробували проїхати через Словаччину, Румунію, Угорщину – безрезультатно.
Дві доби в дорозі. Без сну. Із купою собак, серед яких такі, які потребують лікування.
А оскільки однодумці завжди знайдуть одне одного, іноземці сконтактували із Центром контролю за тваринами у Виноградові. Там допомогли всім: підлікували тварин, дали відпочити людям. Почали з’ясовувати, у чому причина відмови у перетині кордону.
Щоб два автомобілі з собаками виїхали з України і заїхали у Європу, до процесу долучилися Закарпатська ОВА, Головне управління Держпродспоживслужби в області, митники, прикордонники, інспектори Державної ветеринарної та фітосанітарної служби. На контролі це питання тримав навіть Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді.
Кожній тварині виготовили сертифікат європейського зразка, оформили спершу як утриманців Центру контролю за тваринами у Виноградові, а потім офіційно передали іспанському центру «Dog Horse City». Попри це на в’їзді у Євросоюз виникали питання щодо сертифікації автомобілів, підтвердження вартості (безпритульних!) собак та інші бюрократичні моменти.
Та все ж. Щиро вдячні кожному, хто долучився, хто допоміг порадою, хто швидко оформив документи, проконсультував і підтримав. Після тижня поневірянь іспанські волонтери таки виїхали з України і вивезли 45 собак. Одну тварину залишили у Виноградові, оскільки вона отруїлася, тому потребувала лікування, постійного догляду та спостереження. Після одужання їй знайдуть новий дім на Закарпатті.
Ці тварини отримають шанс на щасливе життя, на люблячу родину, а ми вкотре переконалися, що світ з нами.