На Закарпатті продовжується навчання медичних працівників за програмою mhGAP

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Курс з підтримки психічного здоров’я пацієнтів в Ужгороді, Мукачеві та Хусті опановують 90 фахівців з різних куточків області. Навчання проводять представники Гуманітарна місія "Проліска" за підтримки проєкту «Психічне здоров’я для України»

 П’ятимодульний курс організували у співпраці з Департамент охорони здоров'я Закарпатської облдержадміністрації в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?, котру втілюють за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Директор департаменту охорони здоров'я ОВА Анатолій Пшеничний зауважив, що під час навчань лікарі первинки отримають необхідні знання, котрі надалі дозволять їм оцінювати стан і здійснювати супровід пацієнтів з проблемами психічного характеру.
 «Програма передусім покликана збільшити кількість спеціалістів з надання психологічної підтримки населенню. З кожним днем людей, які потребують такої допомоги, на жаль, усе більше, тому ці знання та навички украй необхідні в повсякденній практиці наших лікарів. Чим більше фахівців зможуть надавати кваліфіковану допомогу, тим стійкішим буде наше суспільство під час війни та після неї», – підкреслив Анатолій Пшеничний.
Керівниця програми з психологічної підтримки в ГО «Проліска» та тренерка MhGAP Ольга Климовська зазначила, що немає здоров’я без психічного здоров’я. Саме тому навчання медичних працівників первинної ланки – це важливий крок у наближенні та дестигматизації психологічних послуг до потенційних отримувачів.
 «Люди остерігаються психотерапевтів і психіатрів, в той час як медичні працівники первинної ланки мають вищу довіру та не викликають неприємних асоціацій, а тому й звертатися до них буде більше людей. Це сприятиме ранньому виявленню перших симптомів психічних захворювань, що зрештою зменшить навантаження на всю систему надання медичних послуг та позитивно впливатиме на збереження працездатності населення», – переконана Ольга Климовська.
 Навчання дуже цікаве та надзвичайно корисне, ділиться сімейна лікарка Тетяна Пшенична, котра проходить курс за програмою mhGAP. Жінка каже, що передусім учасникам тренінгу розповідають, як запобігати власним проблемам, пов’язаним з професійним вигоранням, а також вчать надавати кваліфіковану допомогу пацієнтам.
 «До участі в навчанні мене мотивували дві причини: професійний розвиток та зростання серед моїх пацієнтів кількості випадків, коли вони радше потребують саме психологічної допомоги та підтримки. На жаль, також спостерігається збільшення кількості психічних розладів серед дітей, а особливо – серед підлітків, тож ці додаткові знання особливо на часі», – додає пані Тетяна.
 Учасники навчань переконані, що здобуті знання та навички будуть корисними в їхній роботі. Після проходження курсу закарпатські медики первинки зможуть надавати більш кваліфіковану підтримку військовослужбовцям, вимушеним переселенцям та іншим пацієнтам.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар