На Закарпатті б’ють на сполох: у Сваляві масово труять чотирилапих

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

В громадській організації готують колективне звернення від мешканців, домашні улюбленці яких постраждали


Як розповіла у коментарі Mukachevo.net голова ГО "Свалявське товариство захисту тварин" Інна Новікова, раніше до правоохоронців за фактами отруєння собак ніхто не звертався, оскільки довіри до поліції немає, мешканці не вірять навіть у те, що цими випадками почнуть займатися, а не в те що знайдуть винного.

За останніми, що трапилися цими вихідними, вже написана як мінімум одна заява до поліції, готується також колективне звернення від мешканців, домашні улюбленці яких постраждали. У свою чергу ГО «Свалявське товариство захисту тварин» візьме ці звернення на контроль та усіляко сприятиме розслідуванню. Отруєння собак у Сваляві відбувається вже не вперше, на жаль. Про масові випадки на вулиці Л.Українки повідомляли ще у вересні 2020 року, тепер знову гинуть тварини у тому ж районі. Також були повідомлення про отруєння тварин в районі Лісокомбінату.

Закарпаття, зоозахисники, отруєння, тварини, допомога, домашні улюбленціЯк зазначила зоозахисниця, умисні дії осіб, спрямовані на вбивство тварин шляхом отруєння, містять у собі ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 299 КК України, а саме, жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини. Смерть від отруєння є повільною і болісною, тварина гине у страшних муках, зазвичай, на руках у господарів, їх дітей, якщо це домашня тварина, або на очах сотні перехожих (серед яких також можуть бути діти), якщо собака безпритульна. За кожним фактом отруєння, має бути подана заява до поліції для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 299 КК України. Крім того, дуже часто викраденню з будинків передують саме отруєння собак, що охороняють домогосподарство, а тому вчасно подана заява про отруєння тварини може вберегти від пограбування.

Якщо вашого домашнього улюбленця отруїли, негайно зверніться до ветеринарної клініки, навіть, якщо його вже неможливо врятувати, важливо отримати від ветеринарного лікаря довідку про причини смерті тварини (смерть від отруєння). Добре, якщо клініка має технічне оснащення, щоб встановити яким саме препаратом було отруєно тварину.

Доречним також буде зафіксувати на відео момент страждань тварини. Із вказаними доказами необхідно звернутися до поліції та вимагати прийняти усну заяву про вчинення кримінального правопорушення, або подати відповідну письмову заяву. Не поспішайте утилізувати труп тварини, доречно залишити його в клініці для зберігання, адже може виникнути потреба в проведення експертизи тварини.

Закарпаття, зоозахисники, отруєння, тварини, допомога, домашні улюбленці

На сторінці організації у ФБ зоозахисниця Валерія Марусанич опублікувала детальну інструкцію як допомогти тварині при отруєні. А щоб запобігти цьому, ретельно та систематично оглядайте ваше домоволодіння, щоб вчасно виявити закинуту гидоту. Якщо ви виявили підозрілу їжу на своєму подвір’ї (сире м’ясо, паштет, дорогу ковбасу тощо), будьте обережні, вона може бути отруєна! Збережіть її та передайте на аналізи. Або ретельно знищіть! Ні в якому разі не викидайте просто за огорожу, адже можуть постраждати безпритульні.

Зоозахисники радять власникам собак мати базовий набір препаратів для першої допомоги при отруєнні, щоб виграти час та встигнути показати тварину ветеринару.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар