Наразі в Україні спалаху грипу чи ГРВІ немає
Школярі після повернення до традиційного навчання у закладах освіти повинні дотримуватися карантинних правил, аби зменшити ризики інфікування коронавірусом та не захворіти грипом чи ГРВІ. Адже у разі перевищення показників, кожна окрема школа може знову зачинятися і переходити на онлайн-навчання.
Про це написав головний санітарний лікар Віктор Ляшко у своєму Facebook, пише ТСН.
"Розумію, що всі дещо розслабилися та зраділи відновленню навчання, але закликаю не нехтувати дотриманням протиепідемічних норм. Нагадайте дітям про важливість частого миття рук, носіння маски у громадських місцях та дотримання фізичного дистанціювання за межами класу", - зазначив Віктор Ляшко.
Зокрема, головний санітарний лікар нагадав, що навчальний заклад може бути зачинено для відвідування, якщо на самоізоляції перебуватиме понад 50% учнів або персоналу. Також школи можуть зачинити, якщо буде багато хворих на сезонні застуди чи грип. Водночас, станом на 26 січня перевищення показників немає, він на 31,45% менше епідемічного порогу.
"Маємо пам’ятати, що початок лютого – це традиційний період зростання кількості грипоподібних захворювань, і в разі перевищенні епідпорогу в окремих регіонах по грипу, а саме досягнення та перевищення рівня 483 хворих на 100 тисяч населення, відвідування шкіл може потрапити під обмежувальні протиепідемічні заходи", - зауважив Ляшко.
Також головний санітарний лікар дав низку порад, яких слід дотримувати, щоб не заразитися грипом:
- уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
- обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
- часто провітрюйте приміщення;
- часто мийте руки з милом;
- не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
- уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
- прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою,
- яку зразу ж після використання потрібно викинути;
- якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на
- відстані не менше двох метрів.