Міжнародний семінар у Києві: розпочався незалежний журналістський проект

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Національна спілка журналістів України у партнерстві з Центром Східно-Європейських студій (Вільнюс), та Литовською спілкою журналістів розпочали практичну реалізацію проекту для українських журналістів і журналісток місцевих медіа «Стимул для незалежної журналістики в регіонах України»


Протягом 14-16 липня у Києві тривав міжнародний семінар за участі литовських та українських тренерів.

За результатами роботи міжнародного незалежного журі, відібрано десятьох переможців, які отримають організаційну, тренінгову та юридичну підтримку, а також фінансування для створення власного розслідувального або аналітичного матеріалу з акцентом на широкий спектр тем. Варто зазначити, що проект викликав неабиякий ажіотаж в медіасуспільстві, про що свідчать більше 90 заявок, які були подані на розгляд.

За результатами конкурсного відбору було визначено наступних учасників проекту:

  • Боднар Владислав (Вінницька обл.). Тема заявки: «Забудова центру Вінниці. Знищення історичних будівель».
  • Боросовський Тарас (Житомирська обл.). Тема заявки: «Об’єктивна оцінка поточного стану доріг та рівня дотримання технології ремонтних робіт на основних транспортних сполученнях в Житомирській області».
  • Вівчарик Назарій (Черкаська обл.). Тема заявки: «Стан, виклики та трансформація місцевих ЗМІ».
  • Григор’ян Ольга (Донецька обл.). Тема заявки: «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб».
  • Зозулінський Тарас (Львівська обл.). Тема заявки: Серія антикорупційних журналістських розслідувань –  ”Катування в тюрмах на Західній Україні. Жорстоке поводження, вбивства та зґвалтування по той бік грат”.
  • Ісаченко Світлана (Чернівецька обл.). Тема заявки: «Розвиток місцевого самоврядування в контексті реалізації повноважень ОМС».
  • Макей Людмила (Кіровоградська обл.). Тема заявки: «Участь жінок у громадсько-політичному житті регіону. Дослідження змін у гендерному ландшафті міста Кропивницький та області».
  • Павлишинець Юрій (Закарпатська обл.). Тема заявки: “Міграція українців до сусідніх країн”.
  • Смирнова Олена (Луганська обл.). Тема заявки: «Захист прав людей, постраждалих від війни:  мешканців окупованої території,  мешканців населених пунктів поблизу зони бойових дій,  волонтерів,  ветеранів,  колишніх політичних в’язнів та їхніх родин,  внутрішньо переміщених осіб».
  • Халимоник Галина (Одеська обл.). Тема заявки: «Медицина Одеської області між трьома вогнями: пандемії та двох реформ».

навчальний семінар, незалежний проект, журналісти, Україна, Литва, Київ

Українські журналісти, яких обрано до участі у проекті, уже розпочали роботу над реалізацією своїх тем. Фінальні публікації мають бути опубліковані на початку наступного року.

навчальний семінар, незалежний проект, журналісти, Україна, Литва, Київ

14-16 липня в конференц-залі НСЖУ було проведено перший тренінговий захід із циклу. Під час нього учасники мали змогу отримати цінні поради від українських та іноземних медіаекспертів, отримали менторські консультації від експертів з українського та литовського боку. Серед спікерів заходу були:

  • голова НСЖУ Сергій Томіленко;
  • перша секретар НСЖУ Ліна Кущ;
  • голова Литовської спілки журналістів Дайніус Редзявічус;
  • литовський журналіст-розслідувач Скірмантас Малінаускас;
  • головний редактор «Visegrad Insight», президент правління польського фонду «ResPublica» Войцех Пшибильський (за підтримки Фонду Konrad-Adenauer-Stiftung);
  • власний кореспондент газети «Новая газета» Ольга Мусафірова;
  • головний редактор «Центру журналістських розслідувань» Валентина Самар;
  • генеральний директор інформагентства «Українські новини» Денис Іванеско;
  • кореспондент «BBC News Україна» Альбій Шудря;
  • відомий український журналіст, який зазнав переслідувань в окупованому Криму Микола Семена;
  • медіа-тренер, керівник авторської Школи журналістики «Я – журналіст», викладач Національного університету «Острозька академія» Віталій Голубєв;
  • український медіаексперт Сергій Гузь.

навчальний семінар, незалежний проект, журналісти, Україна, Литва, Київ

Під час вітання із учасниками проекту, голова Литовської спілки журналістів Дайніус Редзявічус зазначив:

«Я особисто прочитав ваші заявки. Був дуже приємно здивований високим рівнем підготовки, глибиною та серйозністю порушених тем. Я та мої колеги будемо робити все можливе, щоб підняти ваші навички на більш високий рівень. Безумовно, матеріали,  підготовлені в рамках проекту, ми будемо поширювати як у Литві, так і в інших країнах Європи».

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко сказав:

«Ми вважаємо, що цей проект має посилити та підвищити рівень журналістики на місцях. Сподіваємося, що інформаційна, юридична та менторська підтримка, яку ви отримаєте під час проекту буде корисна під час подальшої роботи».

навчальний семінар, незалежний проект, журналісти, Україна, Литва, Київ

Довідково.

Метою проекту «Стимул для незалежної журналістики в регіонах України» є розбудова спроможності та підтримка журналістів, які мають значний досвід роботи в медіа та працюють у сфері розслідувальної журналістики. За допомогою тренінгів, консультацій та субгрантів проект покликаний покращити якість публічного дискурсу, підвищити стандарти журналістської роботи для боротьби проти дезінформації та поляризації, а також сприяти стійкості регіональних засобів масової інформації та журналістів-розслідувачів.

Проект фінансується за рахунок Програми розвитку співпраці та допомоги демократії Міністерства закордонних справ Литви.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар