Місцеві вибори 2020: вся необхідна інформація, аби підготуватися до голосування

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Уже цієї неділі в Україні відбудуться місцеві вибори – вперше за новим виборчим законодавством та вперше за відкритими виборчими списками


В Україні з 2014 року триває реформа децентралізації, яка передбачає надання більших повноважень органам місцевого самоврядування. Місцеві вибори є найважливішими для кожного конкретного мешканця міста, сели чи селища, оскільки виборці сподіваються, що вирішити проблеми на місцях зможуть саме люди, обрані 25 жовтня.

Суспільне зібрало всю необхідну інформацію, аби ви підготувалися до місцевих виборів.

Як перевірити себе в списку виборців

Для початку варто перевірити себе у списках та дізнатися, де розташована ваша виборча дільниця. Для цього:

  1. Заходимо на сайт Державного реєстру виборців.
  2. Натискаємо “Кабінет виборця”.
  3. Обираємо пункт “Перевірка включення”.
  4. Вводимо необхідні дані.
  5. На електронну пошту отримуємо код підтвердження й вводимо його у відповідному полі.
  6. Бачимо інформацію про включення до реєстру виборців, номер та адресу дільниці (адресу дільниці запам’ятайте чи запишіть, вона ще знадобиться).

Якщо ви не виявили себе в списках, необхідно одразу ж звернутися до свого відділу ведення Державного реєстру виборців. 22 жовтня – останній день, коли є можливість внести зміни до списку виборців.

Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву про уточнення списку виборців можна подати не пізніше як за два дні до дня голосування. Зазвичай, на вирішення таких справ суду надається два дні, проте якщо сама заява надійшла за два дні до голосування – то невідкладно.

Рішення адміністративного суду щодо внесення змін у списки виборців виконуються негайно.

Як дізнатися про кандидатів

Тепер, коли ми знаємо, де голосуватимемо, важливо зрозуміти, за кого саме ми віддамо голос. Насправді, у відносно невеликих населених пунктах люди, скоріш за все, й без списків знають, хто балотується в депутати ради чи в місцеві голови: усе це обговорюється на базарах, в місцевих Viber-чатах чи групах у Facebook. Кандидата ж обирають, не шукаючи інформацію про нього в інтернеті, а спираючись на особисте спілкування чи думку знайомих.

Однак, якщо ви хочете якомога більше дізнатися про кандидатів, серед яких ви обиратимете свого, вам необхідно зайти на сайт Центральної виборчої комісії “Місцеві вибори 2020”.

Процедура пошуку кандидатів доволі складна, розібратися в ній самостійно – ще той квест. Тому пояснюватимемо її окремо для різних видів.

КАНДИДАТИ В ОБЛАСНІ РАДИ

  1. Натискаємо у списку зліва “Виборчі округи”.
  2. Знаходимо рядок з необхідною областю, та натискаємо на кількість округів в колонці “ТВО з виборів депутатів ВР АРК,обласних рад”.
  3. В “описі меж” знаходимо населений пункт, який цікавить.
  4. Натискаємо на номер ТВО у відповідному рядку.
  5. Отримуємо список.

КАНДИДАТИ В МІСЬКІ ТА РАЙОННІ РАДИ

  1. Натискаємо у списку зліва “Виборчі округи”.
  2. Знаходимо рядок з необхідною областю, та натискаємо на кількість округів у колонці, яка нас цікавить (міські чи районні ради).
  3. Натискаємо на кількість округів навпроти назви потрібної адміністративної-територіальної одиниці.
  4. Натискаємо на номер ТВО в межах якого є населений пункт, в якому голосуватимемо.
  5. Отримуємо список

КАНДИДАТИ В СЕЛИЩНІ ТА СІЛЬСЬКІ РАДИ

Спочатку необхідно дізнатися, номер вашого виборчого округу для голосування за депутатів сільської чи селищної ради.

  1. Обираємо зліва пункт “Виборчі округи”
  2. Натискаємо на цифру в колонці “ВО з виборів депутатів сільських, селищних рад” навпроти потрібної області.
  3. Знаходимо необхідну раду та натискаємо на кількість округів.
  4. Шукаємо у списку номер округу (наприклад, три) і запам’ятовуємо.

Важливо уточнити

Далі нам потрібен повний список кандидатів у селищну сільську раду:

  1. Обираємо зліва пункт “Кандидати у виборчих списках”, підпункт – “кандидати”.
  2. Навпроти потрібної області натискаємо в колонці “Сільські, селищні ради” на їх кількість.
  3. Знаходимо та натискаємо на назву потрібної ради й отримуємо список кандидатів.
  4. Шукаємо тих у кого в колонці “№ ТВО, за яким закріплено” зазначений потрібний округ (наприклад, три). Вони і будуть в бюлетені.

Якщо вас цікавить голосування до міських, селищних чи сільських рад з населенням менше 10 тисяч, то відповідну інформацію необхідно шукати в розділі Кандидати в БВО”.

Список кандидатів в мери можна знайти в розділі "Кандидати на посаду міського голови", обравши потрібну область, а потім місто.

Подивитися ж кандидатів на посади сільських та селищних голів на сайті неможливо. “Ця опція (пошук сільських і селищних голів, – ред.) на сайті не передбачена, оскільки їх дуже багато”, – розповіли суспільному в пресслужбі ЦВК.

Якщо ви хочете дізнатися імена кандидатів, то для цього потрібно прийти в приміщення відповідної Територіальної виборчої комісії, інформація про кандидатів має розміщуватися там на інформаційних дошках. Знайти адресу потрібної ТВК можна у відповідному розділі сайту Центральної виборчої комісії.

Як перевірити кандидатів

Тепер, коли знаємо імена кандидатів, можемо спробувати їх перевірити. У відкритих джерелах про кандидатів у депутати місцевих рад, зазвичай, міститься набагато менше інформації порівняно з кандидатами в парламент. Проте все ж варто спробувати знайти хоч якусь інформацію про кандидата, наприклад, пошукати його декларацію чи перевірити в “реєстрі публічних осіб”. Цей та кілька інших способів перевірки кандидатів ми детально описували в одному з попередніх матеріалів.

Крім того, зверніть увагу на те, як проводилася агітація та чи не порушував кандидат закон під час передвиборчої гонки. Як відрізнити законну агітацію від незаконної ми детально розбирали в картках.

Скільки бюлетенів отримаємо

Тепер ми вже знаємо, де голосуватимемо й з кого обиратимемо, тож розберімося, як саме будемо голосувати.

У більшості населених пунктів України виборець отримає чотири бюлетені для голосування за кандидатів на посади: міського (сільського або селищного) голови; депутатів міської (сільської або селищної) ради; депутатів районної ради; та депутатів обласної ради. Проте все ж буде й кілька винятків:

  • Два бюлетені отримають виборці міста Київ, оскільки голосуватимуть тільки за міського голову та за депутатів міської ради.
  • Три бюлетені отримають виборці, які мають виборчу адресу на підконтрольній українській владі території Донеччини та Луганщини, оскільки там не проводитимуться вибори до обласних рад.
  • П’ять бюлетенів отримують виборці у Житомирі, Кривому Розі, Кропивницькому, Полтаві та Херсоні, оскільки матимуть вибори також й до районних у місті рад.

Також п’ять бюлетенів отримають виборці одномандатного виборчого округу №208 на Чернігівщині, оскільки в цей день відбуватимуться довибори до Верховної Ради.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар