Ратушу, замок Паланок, Свято-Миколаївський монастир, білий палац Ракоці, собор святого Мартина та інші пам’ятки зобразили учні та студенти мистецьких навчальних закладів на набережній біля парку Кузьменка у Мукачеві. За цими малюнками вже можна провести мініекскурсію містом.
Кожен з художників готував по дві роботи – міський пейзаж і абстракцію. Проект ««ART-дамба. Мукачівський антураж» стартував 20 вересня. За два дні юні митці з художньої школи «РОМ-ART», Мукачівської дитячої художньої школи ім. М. Мункачі, Закарпатської академії мистецтв та фахового коледжу мистецтв ім. А. Ерделі встигли завершити значну частину робіт. Серед міських сюжетів, які трапляються найчастіше – Мукачівський замок.
Паланок гарний з будь-якого ракурсу. А якщо підійти близько до однієї з робіт, здається, що от-от опинишся у його дворі.
Тут ратуша нагадує чорно-білу світлину - дуже атмосферно.
Свято-Миколаївський жіночий монастир. Якщо пройтися набережною трохи далі, ці пейзажі можна побачити вживу.
Ця робота, вочевидь, зображає собор Почаївської ікони Божої Матері.
Пам’ятники святим Кирилу і Мефодію та святому Мартину також стали картинами.
Власне, собор святого Мартина.
Палац Ракоці, у якому тепер квартирує художня школа, напевно, є для молодих митців другим домом. Справа від нього – імовірно, каплиця святого Йосипа. Мало хто звертає увагу на скромну будівлю неподалік римо-католицького собору, проте це унікальна для Мукачева пам’ятка готичної архітектури XIV ст.
Хоч ця робота і не повністю готова, на ній неможливо не впізнати торговий дім «Меркурій».
Стінопис біля парку Кузьменка планують завершити 23 вересня. Напередодні закінчення роботи призупинили через дощ, проте ініціатор проекту Тиберій Йонаш сподівається, що вдасться встигнути вчасно.
Картини на набережній виглядають набагато краще, аніж спонтанні, часто нецензурні написи, якими вкривають стіни невідомі «художники». Та чи довго новий мурал витримає без того, щоб його зачепили вандали – покаже час.
Підготував журналіст Ярослав Чепа, для «Першого кабельного»