Про це розповів начальник Патрульної поліції Закарпаття Юрій Марценишин
За його словами, за минулу добу патрульні зупинили 11 нетверезих водіїв, сьогодні – 4. Нагадаємо, з 17 березня в Україні збільшили штрафи за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, посилили відповідальність за кермування машиною напідпитку.
Якщо водія зупинили нетверезим, вперше штраф буде 17 тисяч гривень з річним позбавленням водійських прав. За повторне таке порушення упродовж року заплатити доведеться 34 тисячі із позбавлення водійських прав на три рок., а за ще одне - 51 тисячу гривень з позбавленням права на водіння на 10 років з конфіскацією машини. Крім того, порушника можуть арештувати на 15 діб.
"За останню добу патрульні поліцейські Закарпатської області задокументували 11 водіїв, які керували в стані сп’яніння, — сказав Юрій Марценишин. — Один з них вже втретє впродовж року був задокументований, плюс, будучи позбавленим права керування. Загальна сума штрафу складе, якщо суд, звісно, розгляне й накладе санкцію, буде близько 72 тисяч гривень".
Ужгородець Сергій Іванус керує автомобілем 12 років. До підвищення штрафів ставиться позитивно, але вважає, що штрафи є досить незначні й малі.
"Якщо, до прикладу, взяти сусідні країни – Словаччину – там значно вдарить по кишені сплата штрафу, плюс є кримінальна відповідальність, — розповів Сергій. — Чи порушував я? Звичайно, як і всі водії, я порушував, на мене були складені протоколи. Я вважаю, якщо штрафи будуть удвічі вищі, ніж є зараз з підвищенням, тоді можемо говорити про дотримання правил дорожнього руху в Україні".
Змінилася сума штрафів і за порушення правил дорожнього руху велосипедистами. Відтепер вона становить 340 гривень замість 85. Велосипедист Олександр каже: правила дорожнього руху порушує.
"Тому що, дивися, чому я не можу зараз проїхати через міст, якщо немає зараз нікого, а я маю йти пішки? Я ж нікому не заважаю, не створюю ніяких небезпек, не маю ніякого порушення, тобто небезпеки ні для кого не створюю. Тому я вважаю, що так можна. Правила є на всі випадки життя, а є випадки, коли вони не регулюють нічого, то, звичайно, будуть порушувати", — сказав Олександр.
Пішоходів, котрі будуть переходити дорогу в недозволеному місці, будуть штрафувати на 255 гривень. Раніше їх могли усно попередити або ж оштрафувати на 51 гривню. Ужгородець Олександр Балега каже: правила намагається не порушувати. Виходить не завжди.
"Порушував правила, переходив у неналежному місці, оскільки буває, що немає близько пішохідного переходу. Але взагалі стараюся, якщо в радіусі 50 метрів є пішохідний перехід, то переходити за правилами, бо здоров’я важливіше, — сказав чоловік. — Люди в нас дуже невідповідально ставляться до цього, переходять, а так, як я і водій, то розумію, що це і погано й треба привчати людей дотримуватися правил".
Змінилися штрафи й за інші порушення. Зокрема, за не пристебнуті паски безпеки доведеться сплатити 510 гривень замість 51, пише Закарпаття онлай.
"Штраф за створення аварійної ситуації до сьогодні складав 680 гривень, сьогодні він складає 1445 гривень, — каже начальник Патрульної поліції Закарпаття Юрій Марценишин. — Керування транспортним засобом особою, котра не має права керування, тобто не отримувала посвідчення водія, було передбачено 510 гривень штрафу, сьогодні – 3400 гривень. Було за керування транспортним засобом особою, котра позбавлена права всього 510 гривень штрафу, на сьогодні – 2400".