Куди можна скаржитися на медиків – МОЗ

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Більшість основних медичних послуг в Україні є безкоштовними і гарантуються державою, однак часті випадки, коли лікарні відмовляють в лікуванні, а лікарі вимагають плату за нього


Українцям пояснили, що робити якщо в тій чи іншій лікарні їм відмовляють в діагностиці та лікуванні. А також розповіли, куди можна поскаржитися на порушення їхніх прав. Про те, як діяти в такій ситуації, в п'ятницю, 16 квітня. йдеться в повідомленні прес-служби Національної служби здоров'я України (НСЗУ).

У НСЗУ нагадали, що в гарантований пакет в Україні входять: екстрена медична допомога; первинна, спеціалізована, паліативна медична допомога; реабілітація; медична допомога в зв'язку з вагітністю та пологами; "Доступні ліки", - йдеться в повідомленні.

"Це означає, що пацієнт має право отримувати ці послуги безкоштовно в лікарнях, які працюють за договором з НСЗУ. Якщо ж у закладі, який має договір з НСЗУ, необгрунтовано відмовили в наданні таких послуг або вимагали гроші, це є порушенням прав пацієнта", - підкреслюється в повідомленні.

Серед безкоштовних послуг: первинна медична допомога, екстрена медична допомога, амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, мамографія молочної залози, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія, бронхоскопія, лікування хворих методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах, хірургічні операції дорослим і дітям в стаціонарі, стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій, медична допомога при гострому мозковому інсульті, медична допомога при гострому інфаркті міокарда, медична допомога при пологах, медична допомога новонародженим в складних неонатальних випадках, діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань, діагностика та радіологічне лікування онкологічних захворювань, психіатрична допомога дорослим та дітям, діагностика і лікування дорослих і дітей з туберкульозом, діагностика, лікування і супровід осіб з ВІЛ, лікування осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів з використанням препаратів замісної терапії, стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям, мобільна паліативна медична допомога, реабілітація немовлят, які народилися передчасно і/або хворими, протягом перших 3 років життя, реабілітація дорослих і дітей від 3 років з ураженням опорно-рухового апарату, реабілітація дорослих і дітей від 3 років з ураженням нервової системи.

Також в НСЗУ нагадали, що недавно в пакет безкоштовних послуг додали: медична допомога, що надається мобільними психіатричними бригадами, супровід пацієнтів з туберкульозом на первинній ланці, лікування пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями, розширили пакет безкоштовних послуг в амбулаторних умовах для вагітних жінок.

Подати скаргу можна через електронну форму на сайті НСЗУ - посилання тут. Як правильно оформити скаргу - можна прочитати тут.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар