Коронавірус і вагітність: що важливо знати майбутнім мамам?

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Вагітність - нелегкий період у житті кожної жінки. А пандемія коронавірусу додала ще більше побоювань для майбутніх мам. У Центрі із контролю та профілактики захворювань США стверджують: «Для вагітних ризик - такий самий, як для дорослих осіб, які не вагітні». Утім, чи готові закарпатські медзаклади приймати вагітних у разі їх інфікування на CoViD-19? Наскільки захищена від інфекції дитина в утробі матері? Як протікає захворювання у вагітної? Про це та інше ми розпитали у медиків. 

В Ужгородському міському пологовому будинку працює 350 медиків. Щороку у стінах медзакладу приймають 3600-3800 пологів. У місяць - близько трьохсот. На час карантину пологовий працює у звичному режимі, єдине - облаштували обсерваційний блок на випадок поступлення вагітних, хворих на коронавірусну інвекцію.

«В умовах карантину ми готові приймати вагітних, інфікованих на CoViD-19. При цьому ми подбали як про їх безпеку, так і про безпеку наших медиків. У другому крилі поступають у звичному режимі наші пацієнти, які народжують, оперуються» - зазначив директор КНП «Ужгородський міський пологовий будинок» Олег Онопко.

Упродовж квітня в Ужгородському пологовому перебували дві вагітні жінки, у яких діагностували CoViD-19. Майбутні мами були у задовільному стані. Одну вагітну через добу після поступлення перевели в інфекційну лікарню, звідки виписали за місцем проживання, позаяк та була здоровою. Жінка успішно народила. Друга вагітна народжувала у пологовому. Дитина здорова. За словами головного лікаря, загалом у пологовому захворіли 11 медиків, але жоден із них не контактував із пацієнтами хворими на коронавірусну хворобу, які були у медзакладі.

Нинішній  SARS-CoV-2, за попередніми прогнозами, не становить підвищеної загрози для майбутніх мам. Більшість вагітних відчує лише слабкі чи помірні симптоми, схожі на застуду. У важчій формі - кашель, температура, утруднене дихання.

«Вагітні,на щастя, досить непогано переносять коронавірусну інфекцію. Найбільш небезпечна вона у третьому триместрі: тоді, коли вагітна готується до пологів. На випадок, якщо вагітна є джерелом інфекції, вона може інфікувати немовля. Ті випадки, які вже були описані, минули без лікування для дитини. Breastfeeding - тобто грудне вигодовування - врятувало дитину» - розповідає лікар-інфекціоніст Віктор Петров. 

Коронавірус поки що не був виявлений ні у амніотичній рідині, ні у грудному молоці. За словами лікаря, у дітей під час проведення ПЛР-діагностики зазвичай результат не позитивний, а сумнівний. Настільки несприятливе середовище для вірусу, що йому складно інтегруватися в організм.

Основні рекомендації для майбутніх мам дають такі ж, як і для всіх: часто мити руки, дотримуватись дистанції та під час вагітності побільше сидіти вдома, щоб вберегти себе та народити здорового малюка.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар