Хто такий флеболог, та коли варто звернутися до лікаря

Що таке флебологія?

Флебологія – це розділ медицини, сконцентрований на вивченні та лікуванні захворювань вен – судин, якими кров рухається до серця. Патології вен досить поширені.

У розвинених країнах хвороби вен зустрічаються у 25-30% жінок та 10-20%
чоловіків, проте увагу на них звертають, найчастіше, вже на пізніх стадіях.

Коли рекомендовано звернутися до Флеболога на консультацію
https://chekhovskyy.in.ua/poslugi/konsultatsiya-flebologa/

Варто почати з того, хто такий Флеболог.
Флеболог - це лікар, який спеціалізується на захворюваннях вен, їх діагностиці, лікуванні та профілактиці.

Флебологам найчастіше доводиться стикатися з:

  • варикозом
  • флебіт
  • тромбозом
  • тромбофлебіт
  • флеботромбоз
  • хронічною венозною недостатністю;
  • трофічні виразки;
  • венозною дисплазією та ін.

Зазвичай варикозне захворювання вен на початках проявляється лише у вигляді косметичного дефекту. Але потім хвороба може призвести до серйозних ускладнень – пекучих і болючих відчуттів, набряків стоп і гомілок, содомів нижніх кінцівок, а в запущених випадках до запальних процесів, трофічних змін шкіри та виразок.
Флебологія може передаватися генетично або ж провокують розвиток захворювання такі фактори, як: вагітність, стояча робота, різкі фізичні навантаження. Серед спортсменів, які займаються силовими вправами.

Професійна консультація флеболога допоможе вчасно виявити та діагностувати захворювання судин, такі як: варикозне розширення вен, посттромботичну хворобу, ангіодисплазіюфлебопатію тощо.

Тож, якщо ви ідентифікували себе по факторах ризику - варто проконсультуватися з лікарем-флебологом.

Як проходить консультація у флеболога?

Консультація починається з розмови з пацієнтом. Флеболог може розпитувати про скарги, давність появи перших симптомів, спосіб життя, специфіку професійної діяльності, наявність венозних захворювань у найближчих родичів. Після цього починається огляд, під час якого лікар оцінює стан вен ніг, пальпує вени, перевіряє наявність набряклості, судинної сітки та ін.

Наступним етапом діагностики є УЗД вен. Ультразвукове дослідження вен нижніх кінцівок – справжня «паличка-виручалочка» для флебологів, яка дозволяє у всіх подробицях розглянути характер ураження вени, перевірити стан венозних клапанів та оцінити кровотік. Цього, як правило, достатньо, щоб діагностувати хворобу і визначитися з найкращим методом лікування.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар