Картопля буде велика і крохмалиста, а потрібно всього 6 грамів добрива — важливо, не переборщити

Revolutionize your trading with the 1inch App! Enjoy gasless swaps, exceptional rates, and a user-friendly interface. Take control of your crypto journey—download now!

Картоплю можна вважати найважливішою сільськогосподарською культурою в Україні. Але для досягнення великого урожаю вона вимагає ретельного догляду і правильного підживлення.

Одна з найважливіших речовин для підживлення картоплі — це азот. Він відіграє ключову роль у розвитку цієї культури. Завдяки азотному добриву можна стимулювати зростання бадилля, збільшити кількість листя і забезпечити найкращі умови для формування великих бульб. Однак, потрібно пам'ятати про баланс. Адже надлишок азотних добрив може призвести до кардинально зворотніх наслідків.

Чим підкормити картоплю, щоб вона була великою і крохмалистою

Можна виділити одразу кілька добрив на основі нітрогену, які підходять для підживлення картоплі. Першим і найбільш натуральним вважається звичайний компост. В ньому міститься значна кількість азоту, а ще інші поживні речовини, які, потрапляючи до ґрунту, забезпечують зростання картоплі протягом всього сезону.

Багаті на азот також гній від великої рогатої худоби, курячий послід тощо. Також в них містяться калій та фосфор.

Хорошим джерелом нітрогену вважаються деякі зелені добрива, зокрема, сидерати такі як люпин. Коли їх закласти до ґрунту, вони починають розкладатися і збагачувати його азотом.

Скільки азоту можна давати для підживлення — важлива точність

Критично важливим під час вирощування картоплі є дотримання точної дози азотних добрив. Фахівці стверджують, що на 1 кв. метр можна брати не більше 6 г речовини. Якщо перевищити — це матиме негативні наслідки.

Справа в тому, що азот має здатність накопичувати у бульбах крохмал. Така картопля стає смачнішою та має менш виразний смак. А ще азот стимулює зростання бадилля і, коли того стає забагато, то це шкодить формуванню плодів, призводячи до деформованого чи дрібного урожаю.

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар