Каратимуть суттєво жорсткіше: в Україні набув чинності закон про викрадення автомобіля

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

В Україні з 25 вересня набув закон, що посилює кримінальну відповідальність за викрадення авто. Зокрема, суворіше каратимуть тих, хто підробляє, змінює чи знищує ідентифікаційні номери автомобілів.

За відповідний законопроєкт 309 депутатів Верховної Ради проголосували ще 3 вересня. 24 вересня текст документу з'явився у виданні "Голос України", тож на наступний день закон офіційно набув чинності.

До Верховної Ради законопроєкт надійшов ще 3 квітня 2020 року. Його ініціаторами виступили вісім народних депутатів із різних фракцій.

Як каратимуть крадіїв за новим законом: основні зміни

  • Посилено кримінальну відповідальність за підробку, заміну або знищення ідентифікаційного номера транспортного засобу, яким незаконно заволоділи, а також за продаж такого транспортного засобу.
  • Окрім того, суд буде враховувати вартість автомобіля під час визначення відповідальності за його викрадення.

Новий закон передбачає посилені покарання: які саме

  • За крадіжку авто – від 3 до 5 років обмеження або позбавлення волі (про штраф тепер не мовиться, як було раніше). Якщо ж це зробила організована група з насильством – від 8 до 12 років з конфіскацією майна.
  • За викрадення машини за допомогою електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони – позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такого.
  • Важкість злочину встановлюватимуть, виходячи з вартості автомобіля, а не з вартості його пошкоджень. Наприклад, за викрадення автівки ціною від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів (наразі це приблизно 105 – 265 тисяч гривень) каратимуть також позбавленням волі від 5 до 8 років.
  • За так зване перебивання номерів кузовів, моторів передбачили до 5 років в'язниці. За організацію роботи місць, де крадені автомобілі зберігають, розбирають або переобладнують (мовиться про "чорні СТО") – до 5 років (або й до 7, якщо цим займається організована злочинна група).

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар