Електронні щоденники та журнали протягом цього навчального року в тестовому режимі використовують у 19-й школі в Ужгороді. Про це сьогодні сказала директорка Оксана Русин. За її словами, понад 1200 учнів школи вже користуються ними
"Якраз такий вік, 13-14 років, коли діти десь хитрують, не записують домашні завдання, — розповіла Людмила Кряжева, мама 7-класника Олександра.— І в щоденнику я бачу одразу, що маю з дитиною повторити, якщо в неї низький бал, десь можу самостійно підтягнути дитину. Мені не потрібно видзвонювати інших батьків або переписуватися у viber, щоб запитати про домашнє завдання. У початковій школі мені теж зручно, адже вони ще малі й не знають заповнювати щоденник".
Сам Олександр сказав: добре, що не потрібно записувати домашні завдання, воно все є в електронному щоденник. "А мінус – інколи я не хочу робити домашнє завдання, а хочу пограти в телефоні, а мама все бачить і контролює мене", — сказав хлопець.
11-класниця Вікторія Дібров розповіла: вчителька надсилає учням відео з посиланнями на всю корисну інформацію по темі навчання.
"Це все надсилають на електронний щоденник. Усі посилання, куди зайти і як дізнатися інформацію. Електронний щоденник також мені допомагає стежити, за тими предметами, які треба підтягнути", — сказала Вікторія.
Оцінки, які вчителі виставляють в електронний журнал, також відображаються у щоденнику учня, розповів учитель інформатики Валерій Шкура. Він сказав: електронний щоденник дає повний контроль батьків і вчителів над навчанням дітей.
"Всі ми були учнями і знаємо, як робити так, щоб мама й тато не знали, що нам задали, щоб в нас не було поганої оцінки. Після того, як ми ввели електронний щоденник ці моменти просто викреслили з життя дітей", — сказав учитель інформатики.
За словами директорки ЗОШ № 19 Оксани Русин, питання електронних щоденників вчителі розглядали ще тогоріч, коли тільки запровадили карантин в обасті.
"Для того, щоб був зворотній зв'язок між вчителями, учнями та батьками, педколектив нашої школи почав задумуватися над тим, щоб у школі був присутній електронний обмін. Ще з середини вересня ми розпочали роботу з електронними журналами та щоденниками", — сказала директорка.
За словами начальниці управління освіти Наталії Мухомедьянової, в Ужгороді електронні щоденники та журнали використовують ще у п’яти школах.