Зібрати опале листя. Посортувати саджанці, прополоти їх та розмістити у теплицях – до зими залишилось не так і багато часу, тому роботи в Олександра вистачає. Чоловік займається вирощуванням екзотів скільки себе пам’ятає, адже розпочала справу його матір, а він їй в усьому допомагав. Зараз у них чималий розсадник – вирощують щонайменше 150 плодових та декоративних культур
Найбільшою популярністю користуються декоративні рослини, банани, цитрусові. Однак чільне місце займають хурма та ківі – сорти, які вони вивели не бояться морозів та дають гарний урожай.
Садоводи постійно експериментують. Зараз взялись за маракую та азіміну. Перший врожай планують отримати вже наступного року.
Один з найбільш відповідальних процесів – прищеплення – це найдієвіший спосіб отримати «культурну» рослину. Зокрема хурму щеплять тільки на подвій хурми.
Обравши дворічну підщепу, її розколюють та підсаджують живець «культурної» хурми. Потім все міцно з’єднується. Тільки через рік саджанець можна висаджувати у відкритий ґрунт.
Аби садівництво було ефективнішим господарі регулярно модернізують теплиці та оптимізують процеси вирощування.
Окрім буденного догляду за культурами – триває й збір урожаю ківі. Цей фрукт багатий вітамінами, зокрема «С». Однак їсти їх одразу не рекомендують – ось лайфхак – краще поставити ківі в один пакет з яблуками і через кілька днів вони готові до вживання.