Для того, аби перевірити воду на якість та безпечність варто звертатися в лабораторію, і тільки працівники самі можуть відібрати зразок. Правильність відбору — надзвичайно важлива
Далі відібрані зразки перевіряють в хімічній та біологічній лабораторіях. Бактеоролігічна експертиза досліджує загальну чисельність мікробів. В якісній питній воді не має бути коліформних бактерій, ентерококів та кишкової палички. Для порівняння воду відбирають з дериваційного каналу, а також ту, яка пройшла вже два ступені очистки та знезараження і надходить до наших кранів.
Досліджують зразки під мікроскопом та сіють при різних температурах. У разі, якщо виявляють порушення в бактеорологічному складі- шукають джерела надходження небажаних бактерій. Зараз порушень виявлено не було.
Паралельно відібрані зразки досліджують і в хімлабораторії на визначення тридцяти двох показників.методи і час дослідження кожного різні. Так, твердість води визначають за допомогою додавання реагентів. Норма до 7 одиниць.
Після титрування колір води змінився. Визначають твердість за кількістю реагента, який знадобився для зміни кольру з яскраво рожевого до синього. Досліджуваний зразок має дві з поволовиною одиниці. В межах норми. Чим вища твердість води тим більше накипу залишає на стінках чайника чи в пральній машинці. Проте після кипяіння — воду слід перелити в іншу посуду через найпростіші фільтри. Це можу бути навть марля, і вона безпечна для вживання. Накип шкодить хіба побутовим приладам.
Отримані показники відповідають нормам. Подібні дослідження проводять і для визначення інших 30 показників. Для кожного своя технологія, прилад та час. В лабораторії Ужгородського водоканалу постійно проводять перевірку яксоті води. Забирають зразки і з дериваційного каналу, водозабору, та мережі, після очистки і знезараження. Хімічний склад від джерела до споживача не змінюється. Міняється тільки бактеоролігічний. Всі показники в межах норми. Загалом за минулий квартал в хімлабороторії провели майже шість тисяч досліджень при перевірці близько семи сотень проб. Бактеріологи ж дослідили більше тисячі зразків і провели дві з половиною тисячі перевірок. Тут ведуть постійний моніторинг якості води та реагують на всі скарги споживачів, запевняє завідувачка Тетяна Смерека
Найчастіше скаржаться на непрозорість, каже пані Тетяна. Зазвичай така вода йде з крана після проведення ремонтних робіт. Пити її не можна, варто дочекатися коли вода стане прозорою. Якщо ж ситуація не змінюватиметься тривалий час- варто звернутися до водоканалу. В лабораторії завжди готові дослідити воду та допомогти знайти причини проблеми.