Щоб розслабитись багато людей мають звичку слухати музику перед сном
Нове дослідження показало, чи можна після цього спокійно спати всю ніч, передає МedicalXpress.
Дослідник сну Майкл Скаллін усвідомив, що прокидається посеред ночі з піснею, яка у нього в його голові. Після цього вирішив вивчити її вплив детальніше.
Фахівець досліджував взаємозв'язок між прослуховуванням музики і сном. До уваги брав мимовільні музичні образи, коли пісня або мелодія повторюється у свідомості людини знову і знову. Зазвичай це трапляється не тоді, коли ми спимо, а може бути і під час спроби заснути.
За словами дослідника, чим більше музики слухаємо перед сном, тим швидше зростає можливість того, що сон постраждає через пісню, яка буде у голові.
Деяка інструментальна музика більше порушує якість сну, ніж ліричні композиції. Позбутися цього допоможе повне зосередження уваги на іншому завданні, проблемі або дії.
Перед сном замість того, щоб дивитися телевізор або грати у відеоігри, науковець радить витратити п'ять-десять хвилин на те, щоб написати список справ і викласти думки на папері.
Люди, які пізно лягають спати, із часом стикаються зі змінами в організмі. Недосипання завдає поганих наслідків здоров'ю: депресію, хвороби серця та ожиріння. Дослідники виявили, чому так важливо засинати до 23:00. Саме в цей час починається фаза повільного сну й мозок устигає відновлюватися, що добре впливає на всі системи організму.