Через пандемію світові викиди вуглекислого газу знизяться на 7% у 2020 році

Revolutionize your trading with the 1inch App! Enjoy gasless swaps, exceptional rates, and a user-friendly interface. Take control of your crypto journey—download now!

Міжнародна група науковців, які відстежують викиди в атмосферу, підрахувала, що у 2020 році в повітря потраплять 34 мільярди метричних тонн вуглекислого газу. Це на 7% менше, ніж торік, коли в атмосферу потрапило загалом 36,4 мільярда метричних тонн вуглецю


Про це йдеться в дослідженні, опублікованому у виданні Earth System Science Data, пише Громадське.

На думку науковців, зниження насамперед пов'язане з тим, що люди під час пандемії коронавірусу воліють залишатися вдома, менше пересуваються на машинах і літаках. На наземний транспорт припадає приблизно 20% викидів вуглекислого газу.

Викиди знизилися на 12% у США та на 11% у Європі, але тільки на 1,7% у Китаї через те, що в цій країні раніше закінчилася ізоляція, а друга хвиля пандемії була меншою за тривалістю. Крім того, переважна частина викидів вуглецю в КНР відбувається внаслідок роботи промислових підприємств, а не транспорту.

Чого очікувати?

Та ж група науковців кілька місяців тому передбачила скорочення викидів за підсумками 2020 року від 4% до 7%, залежно від зростання випадків захворюваності на COVID-19.

За оцінками вчених, друга хвиля пандемії коронавірусу й тривале скорочення кількості поїздок привели до зниження рівня викидів до 7%. Навіть з урахуванням такого спаду у 2020 році у світі в середньому щосекунди викидається 1 075 метричних тонн вуглекислого газу.

«Звичайно, ізоляція — це абсолютно не спосіб боротьби зі зміною клімату», — сказала співавторка дослідження Корінн Лекер, кліматологиня з університету Східної Англії.

Остаточні дані за 2019 рік, опубліковані в тому ж дослідженні, показують, що з 2018 по 2019 рік викиди збільшилися всього на 0,1%, що набагато менше, ніж річні зростання приблизно на 3% десять або п'ять років тому.

Експерти вважають, що з урахуванням очікуваного зростання викидів після пандемії 2021-й або 2022-й роки можуть стати піком вуглецевого забруднення.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар