Папа Римський Франциск у суботу, 3 жовтня, вперше з початку пандемії коронавірусу покинув Рим і вирушив до Базиліки святого Франциска Ассізького. Там він провів месу й підписав нову — третю за час свого папства — енцикліку, в якій ідеться про солідарність у світі після подолання COVID-19
Як повідомляє італійське інформагентство ANSA, нова енцикліка має назву «Браття всі» та закликає до єдності й солідарності між людьми у всьому світі. Її текст має бути оприлюднений сьогодні, у неділю, 4 жовтня, пише Громадське.
Енцикліка — це основний папський документ, яким той звертається до всієї католицької церкви. Є другим за важливістю документом після Апостольської Конституції, а тому важливою віхою в житті католиків.
В енцикліці Франциск стверджує, що «ніхто не порятується сам», а люди мають об’єднатися й створити суспільство, більше не ґрунтоване на егоїзмі й експлуатації. Саме так ми й «вилікуємо хворий світ», говорить Папа Римський, відсилаючи до пандемії коронавірусу.
Понтифік уперше з часу пандемії коронавірусу виїхав за межі Рима, де розташований Святий Престол. Через карантин церква пішла на безпрецедентні кроки й організовувала проповіді за допомогою онлайн-трансляції, а також дозволила дистанційно відпускати гріхи.
Назва енцикліки взята з писань Святого Франциска Ассізійського, втім англомовні віряни побачили в ній відсутність достатньої інклюзивності, зазначає ANSA: адже слово «браття» стосується лише чоловіків. Утім італійське слово «fratelli» є збірним іменником і позначає братів і сестер, додає інформагентство.
Папа Римський уже вчетверте відвідує базиліку в Ассізі за час свого папства, востаннє зробивши це 20 вересня 2016 року — в Міжнародний день молитви за мир. Власне, понтифік і взяв собі ім’я Франциск від святого, що покоїться в Ассізі — бо він, як і сам нинішній Папа, проголошував місією свого життя допомогу бідним.