Дослідники з Університетського коледжу Лондона разом із компаніями Xtera і KDDI Research змогла досягти швидкості інтернету в 178 терабіт на секунду. Із такою швидкістю, запевняють дослідники, вся бібліотека фільмів і серіалів на Netflix завантажиться менш, ніж за секунду.
Про це йдеться в публікації, оприлюдненій у науковому виданні IEEE Photonics Technology Letters. Там стверджується, що це нова рекордна швидкість інтернету — на одну п’яту більше за попередній рекорд, встановлений у Японії, повідомляє Громадське.
Для передачі даних автори дослідження використали оптоволоконний кабель — тобто той же кабель, через який передають інформацію в глобальній мережі і зараз. Утім вони вдосконалили його, розширивши світловий спектр майже удвічі.
Через оптоволокно передається оптичний сигнал, який відбивається від його внутрішніх стінок. Це порівняно швидко й дешево, оскільки швидкість світла, як відомо, становить 300 тисяч кілометрів на секунду.
Утім оскільки кабелі не прямі, а згинаються і скручуються (через фізичні обмеження для інфраструктури), швидкість руху оптичного сигналу через оптоволокно значно менша за ці 300 тисяч кілометрів на секунду.
Британським дослідникам вдалося вдосконалити конструкцію оптоволокна, а точніше — підсилювачів, розташованих на ньому. Так вони посилили силу оптичного сигналу. Звідси, як наслідок, — і більша швидкість інтернету.
Автори вказують, що їхню техніку можна застосувати, аби покращити вже наявну мережеву інфраструктуру. Можна замінити лише підсилювачі на оптоволокні, а не весь кабель заразом.
Для порівняння: один оновлений підсилювач обійдеться в 16 тисяч фунтів стерлінгів (а вони розташовані на кожні 40-100 кілометрів кабеля), тоді як лише один кілометр нового оптоволокна може вартувати аж до 450 тисяч фунтів стерлінгів.
«Інтернет-трафік за останні десять років зріс експоненційно. Зростання потреби в даних пов’язане зі здешевленням швидкісної її передачі. І створення нових технологій є важливим, аби тенденція до скорочення витрат на обслуговування інтернету задля задоволення майбутнього більшого попиту в даних продовжувалася», — зазначає провідна авторка дослідження Лідія Ґальдіно.
У травні вчені з університетів Австралії зафіксували швидкість передачі даних в інтернеті на звичайній мережевій інфраструктурі в 44,2 терабіт на секунду. З такою швидкістю користувачі можуть менш ніж за секунду завантажити тисячу фільмів високої якості. Тоді для цього використали пристрій, яким замінили близько 80 лазерів у телекомунікаційному обладнанні. Його назвали «мікрокомб».