Без паспорту: зафіксовано порушення на одній із виборчих дільниць в Ужгороді

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

На одній із виборчих дільниць в Ужгороді виборцю члени ДВК хотіли видати виборчий бюлетень без пред’яви паспорта, що заборонено Виборчим кодексом


Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА із посиланням на інформацію, отриману в поліції.

Як зазначила у коментарі комунікаційниці ОПОРИ начальниця Відділу комунікації поліції у Закарпатській області Ганна Дан, до правоохоронців надійшло звернення про те, що на одній із виборчих дільниць в Ужгороді виборцю намагаються видати бюлетень без паспорта. Як повідомили у поліції, на місце події виїхала слідчо-оперативна група для з’ясування усіх обставин.

Згідно з пунктами 1-2 частини 1, частиною 6 статті 8 Виборчого кодексу України документами, які є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на звичайних та спеціальних виборчих дільницях під час голосування на місцевих виборах, є паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки) та тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

Відповідно до частини 3 статті 248 Виборчого кодексу під час проведення голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії після пред'явлення виборцем одного з документів, зазначених у пунктах 1, 2 частини першої статті 8 цього Кодексу, за умови наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці та наявності у нього права голосу на відповідних місцевих виборах (враховуючи відмітку в графі "Примітка" щодо постійної нездатності пересуватися самостійно або запису "Голосує за місцем перебування") надає виборцю список виборців для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, ставить підпис та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець ставить підпис за отримання виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні кожного виборчого бюлетеня. Після цього член виборчої комісії відокремлює від кожного виборчого бюлетеня контрольний талон та видає виборцю виборчий бюлетень. Член виборчої комісії повідомляє виборцю, скільки виборчих бюлетенів він отримав. Контрольні талони виборчих бюлетенів зберігаються у члена комісії, який видав виборчі бюлетені. При цьому робити на виборчих бюлетенях будь-які інші позначки забороняється.

Згідно ч.1 ст. 158-1 Кримінального кодексу України надання або отримання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі особою, яка не має права його надавати чи отримувати, або надання виборцю, учаснику референдуму заповненого виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі, або голосування виборцем, учасником референдуму більше одного разу, незаконне опускання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі до виборчої скриньки - караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Більше новин пильнуйте на сайті 1-tv.com.ua

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар