Авіатроща, що забрала життя 26 людей: усі подробиці катастрофи у Харківській області

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

На борту Ан-26 перебували офіцери і курсанти Університету повітряних сил імені І.Кожедуба


Біля міста Чугуїв, що у Харківській області, впав військовий літак Ан-26. За останніми даними, в авіатрощі загинули 26 людей. З них 25 загинули на місці і один – від опіків, несумісних із життям, у лікарні. З 27 офіцерів та курсантів, що були на облавку, вижив лише один. Детальніше у матеріалі від ТСН.

Де та коли упав літак

Літак упав 25 вересня близько 20:50 поблизу м. Чугуїв на відстані близько 2 км до військового аеропорту. Як уточнили у Командуванні повітряних сил ЗСУ, Ан-26 розбився під час заходу на посадку.

У зв’язку падінням літака на дорозі М-03 Київ – Харків – Довжанський на км 533 - км 534 ускладнено рух. Є уламки на проїзній частині, внаслідок чого, рух організовано по зустрічній смузі у двох напрямках.

Хто перебував на борту

Як розповів голова Харківської ОДА Олексій Кучер на місці надзвичайної події, на борту Ан-26 перебували 7 офіцерів та 20 курсантів Університету повітряних сил імені І.Кожедуба. Всього 27 осіб.

Спочатку було знайдено тіла 22 загиблих. Двоє пасажирів вижили, втім, вранці 26 вересня один з них, який отримав 90% опіків, помер у лікарні.

"Ще один перебуває у задовільному стані, у нього психоемоційне напруження", – розповів Кучер про єдиного вцілілого.

На борту літака перебували курсанти 2 і 4 курсу - 133, 153 та 151 груп - Національного університету ПС ім. Кожедуба. За словами Кучера, 12 з них другокурсники.

Єдиний хто вцілів - курсант третього курсу В'ячеслав Злочевський. Лікарі повідомляють, що хлопця можуть виписати з госпіталю найближчим часом.

Одного з курсантів перед польотом літака Ан-26, який закінчився авіакатастрофою у Харківській області, не допустили до занять.

У Мережу почали викладати фото курсантів, які загинули в авіакатастрофі у Харківській області. Про це написав журналіст Павло Прядко у повідомленні у Facebook.

Працює телефон гарячої лінії Харківського національного університету Повітряних Сил ЗС України 057-704-96-28, зауважили у Повітряних Силах ЗСУ. \

Що відбувалося за мить до катастрофи

Пілот Ан-26 встиг повідомити авіадиспетчера про те, що у літака відмовив лівий двигун. "Але в навчаннях спеціально відключають один із моторів - для досвідченого льотчика це не критична ситуація. Причини катастрофи встановлюватиме слідство", - заявив голова Харківської ОДА.

Міністр оборони України Андрій Таран повідомив, що попередньо, літак скоріше за все зачепився крилом за землю. За попередньою оцінкою фахівців з льотної безпеки, сталась відмова одного з давачів у лівому двигуні повітряного судна.

Відеокамера, встановлена на одній із висотних будівель у місті Чугуєві, зняла останні секунди польоту Ан-26 Збройних сил України.

Управління ДСНС у Харківській області

Розповіді очевидців 

Військовий літак Ан-26 під час падіння ледь не зачепив автомобіль. Про це розповів свідок катастрофи - підполковник поліції Олег Нагайцев, повідомляє УНІАН з посиланням на запис його розповіді на каналі NewsOne.

За словами свідка, він саме їхав до Харкова і побачив авіакатастрофу одним з перших. Він викликав на місце поліцію і рятувальників.

"Я бачив, як хлопець загасив з вогнегасника військового і надав йому першу допомогу. І другого теж... Він бачив, як пролітав літак, і саме падіння. Він (літак - ред.) трохи, без малого, не зачепив його машину", - зазначив Нагайцев.

Associated Press

Житель Чугуєва Руслан Овчаренко, який прибув на місце падіння літака Ан-26 як волонтер. В ефірі каналу "Україна 24" він розповів, що ті, кому вдалося врятуватися, стрибали з літака Ан-26 без парашута. Про це йому повідомив один з курсантів, якого Руслан побачив на місці катастрофи.

Офіційна реакція 

Президент Володимир Зеленський дав доручення прем'єру Денису Шмигалю створити урядову комісію, щоб розслідувати причини та обставини трагедії. Він також наголосив, що держава має профінансувати лікування постраждалого курсанта й надати компенсації тим, хто втратив близьких. Крім того, він доручив оперативно з'ясувати причини авіакатастрофи, наполягаючи, що розслідування має бути об'єктивним і неупередженим.

Своєю чергою прем'єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook написав, що в Україні створили державну комісію для з'ясування обставин авіакатастрофи літака Збройних Сил України АН-26 та надання всієї необхідної допомоги постраждалим.

Причини падіння літака Збройних Сил України Ан-26 у Харківській області будуть ретельно розслідувані. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов на своїй сторінці у Facebook.

Що зараз відбувається на місці трагедії

У пошуках зниклих під час авіакатастрофи в Чугуєві всю ніч місцеві і рятувальники прочісували прилегле поле та лісосмугу у пошуках загиблих та тих, хто міг вижити. На місце одразу приїхали рятувальники та керівництво вишу, повідомляє кореспондентка ТСН Юлія Семененко з місця подій.

Facebook/ ДСНС України

Станом на ранок 26 вересня на місці падіння Ан-26 знайдено бортові самописці, але їх ще не вилучили з літака. На місці тривають пошукові роботи, ведуться слідчі дії, працює спеціальна комісія військових інженерів, яка встановлюватиме причини катастрофи.

Похвилинний розбір катастрофи

За даними СБУ, навчальні польоти курсантів льотної і штурманської спеціальностей на літаку Ан-26 розпочались о 18:50 та мали тривати до 22:50. Попередньо, всі польоти виконував лише командир екіпажу. Після виконання частини маршруту о 20:38 він доповів керівнику польотів про відмову лівого двигуна, о 20:40 – запросив захід на посадку, о 20:43 – пройшов дальній привод, о 20:45 – сталася авіакатастрофа.

26 вересня - День жалоби в Україні

26 вересня в Україні оголошено днем жалоби за загиблими під час авіакатастрофи військового літака Ан-26 у Харківській області. Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський.  На всій території України має бути приспущений державний прапор на будинках і спорудах органів державної влади. Також будуть скасовані всі концертно-розважальні програми, а у програми телеканалів та радіо внесуть зміни.

Раніше про розпорядження про оголошення дня жалоби за загиблими в авіакатастрофі у Харківській області видав голова ХОДА Олексій Кучер.

За фактом падіння літака досудове розслідування 

Слідчі Державного бюро розслідувань розпочали досудове розслідування у зв'язку з падінням військового літака АН-26 Повітряних Сил ЗСУ на Харківщині за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України). Всього в ДБР розглядають чотири версії авіакатастрофи.

Державне бюро розслідувань звернулося до свідків авіакатастрофи у Харківській області з проханням про допомогу.

"Просимо осіб, які мають фото, відео із відеореєстраторів та мобільних телефонів із місця авіакатастрофи, надсилати свої контактні дані, а саме ПІБ та номер телефону за телефоном ДБР: +380500802227", - зазначили у відомстві.

 

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар