Адвент - це час очікування Різдва
Сьогодні, 29 листопада, християни Католицької церкви запалять першу свічку Адвентного вінка. Редакція Першого кабельного розповідає про традиції та духовний сенс Адвенту.
Цій традиції близько 500 років, а заснували її північнонімецькі протестанти. Нині це народний звичай у Німеччині.
Адвент — час очікування, що передує Різдву Христовому
У цей час триває піст і приготування до свята. У східному християнстві Різдвяний піст триває 40 днів у період від 28 листопада до 6 січня і називається — Пилипівський піст.
Згідно з календарем римо-католицької, англіканської, лютеранської, моравської, пресвітеріанської і методистської церков, Адвент починається за чотири тижні до Різдва в період від 27 листопада до 3 грудня, а завершується 24 грудня у Святвечір.
Духовний сенс Адвенту подвійний
По-перше, це час радісного очікування, період приготувань до святкування Різдва, по-друге, час для роздумів про прийдешнє друге пришестя Христа.
Адвентний вінок
Основними кольорами Адвенту під час прикрашання вінків здавна є червоний, який символізує кров Христа, та зелений, який символізує вірність вірян Христу і його вірність вірянам.
Адвентний вінок є найвідомішою традицією Адвенту. Вінок виготовляють з ялинкових гілок, в який уплетено чотири свічки. У першу неділю запалюється одна свічка, в другу — дві і так далі, тобто з кожним тижнем стає щораз світліше. У день Різдва Христового запалюються всі свічки, символізуючи тим самим світле свято.
Календар Адвенту
Відомий багатьом дітям «календар Адвенту» з'явився на світ зовсім недавно, на кінці XIX століття. Його придумала німкеня фрау Ланг для свого сина, щоб зробити очікування Різдва більш «цікавим». Найбільш звичною для нас формою календаря Адвента є коробочка, в якій відкриваються віконця, за кількістю днів Адвенту, який містить зроблені з шоколаду фігурки. Найбільшу радість приносять календарі, що зроблені своїми руками, а шоколадки в віконцях краще замінити або віршами зі Святого Письма, або картинками, або списком добрих справ, які варто було б в цей день зробити.
Різдвяні сходи
Є і ще одна традиція, пов'язана з періодом Адвенту, це - сходи. Але незвичайні. Найчастіше їх влаштовують у класах недільних шкіл. Це своєрідні сходинки, що відповідають певному дню Адвенту. На самій верхній сходинці розміщується Віфлеємська зірка, а у самій нижній - порожні ясла з сіном. На сходинках розміщається фігурка Дитятка Ісуса, яка з кожним днем, у міру наближення Різдва, опускається на сходинку нижче, щоб до вечора 24 грудня опинитися в яслах. Подібно як і «календарем Адвенту» ця своєрідна драбина допомагає малюкам наочно відчути наближення радісного свята.