Що більше на планеті людей, то менше лишається простору. Особливо у великих містах, де житлова площа надзвичайно дорога, чимало мешканців змушені тулитися у крихітних квартирах-студіях. Радянські «хрущівки» мало чим кращі. Однак є хитрощі, які допоможуть візуально розширити невелике приміщення без великих затрат.
1. Використовуйте дзеркала
Цей трюк для розширення простору брали на озброєння не раз, проте він спрацьовує всюди – від Версалю до барів у темних підвалах. Дзеркальні поверхні створюють ілюзію, ніби кімната продовжується, й інколи це враження буває таким реалістичним, що збиває гостей з пантелику. Дзеркальні поверхні у тісній їдальні або ванній зроблять їх візуально просторішими і компенсують брак освітлення. Великі «драматичні» дзеркала змусять стелю здаватися вищою, а стіну – по суті зникнути.
2. Ретельно добирайте кольори та візерунки
Хоча білий та інші світлі відтінки дійсно допоможуть маленькій квартирі здаватися просторішою, фарбування однієї стіни у яскравий акцентний колір створить враження глибини. А якщо розкласти у різних зонах деталі, об’єднані спільним забарвленням, візерунком або фактурою, простір здаватиметься більш цілісним.
3. Розставляйте акценти
Якщо у кімнаті є точка фокусу, скажімо, яскравий пуф, килим, подушка, картина або книжкова полиця, які виділяються з загальної гами, це може відвернути увагу від проблемних місць. Вдало підібраний кольоровий акцент не тільки оживить загальну картину, а й додасть їй експресії. Кольори також здатні візуально розділити кімнату на зони.
4. Створіть виставку
Рішення для тих, хто любить мистецтво. Картини, фотографії або пазли на порожній стіні прикують погляд і зроблять її цікавішою, навіть якщо місця не надто багато. Вони можуть стати своєрідним порталом у інший світ – наприклад, ваше родинне дерево або репродукції улюблених художників. Можна експериментувати з колажами або навіть створити власну композицію зі звичайних речей – газет, старих дисків тощо.
5. Віддайте належне смарт-меблям
На які тільки хитрощі не йдуть дизайнери меблів заради того, аби помістити якомога більше зручностей у все тісніші простори сучасних квартир – складне ліжко, яке ховається у стіні, відкидна стільниця або висувна шухляда, що замінює стаціонарний стіл. Якщо простору буквально катастрофічно мало, варто замислитися над подібними варіантами.
6. Маскуйте недоліки
У приміщеннях, особливо не нових, знайдеться багато неоковирних деталей, яких складно позбутися, проте хотілося б приховати. Фотографія у рамі закриє вирвану зі стіни розетку, а фігурна решітка – неестетичні батареї. Головне, щоб коли-небудь дійшли руки виправити це кардинально.
7. Діліть на зони, але ненав’язливо
Ширма – знахідка для невеликої квартири з відкритим плануванням. Вона допоможе зонувати приміщення, не «ріжучи» його на шматки і зменшуючи, а навпаки, додаючи об’ємності. Ширми з візерунками слугуватимуть до того ж вдалим декором. Прозорі перегородки або полиці теж підійдуть. Радикальним рішення проблеми зонування може стати цілковите перепланування квартири https://nsdgroup.com.ua/dizajn/planirovka-i-pereplanirovka-kvartiry/, якщо його дозволяє бюджет.