25 грудня чи 7 січня: перенесення Різдва спровокує зміщення Покрови, Дня Святого Миколая та інших свят

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Різдво 25 грудня святкує чверть українців


Цьогоріч 25 грудня офіційно вихідний день, але суспільство досі не має єдиної думки, в який саме день на столі має бути кутя.

Що думають із календарного питання церковники і науковці, і скільки українцям чекати на єдину дату, пише ТСН.

Три роки тому уряд постановив, що 25 грудня - святковий день. І 7 січня - ніхто не скасував. В обидві ці дати святкують Різдво Христове. Але за різними календарями. Майже весь світ - за новішим, григоріанським, у грудні. А Україна, Росія, Грузія, Сербія та Єрусалим, хоч світське життя ведуть також за григоріанським, а от церковне - за юліанським, або за старим стилем.

"На мою думку, нам варто поступово переходити до святкування Різдва Христового за григоріанським календарем", - каже Петро Кралюк.

Трохи менше 100 років тому православна церква спробувала перейти на григоріантсво. Але віряни це не сприйняли і не стали ходити на церковні служби в нові дати. Священники 24 дні тримались, а потім скасували реформу, бо боялись втратити прихожан.

Уже в наш час предстоятель Православної церкви України Епіфаній каже, священики готові до переходу. Нині навіть у деяких православних церквах служби проводять не лише 7 січня, а й 25 грудня.

Та як бути з іншими святами? Адже, окрім Різдва, на 13 днів треба посунути всі свята. А це означає, наприклад, що Покрова посунеться з 14 жовтня на 1 жовтня. А Святий Миколай до дітлахів приходитиме не 19 грудня, а 6 грудня. І до таких змін українське суспільство, певен Епіфаній, не готове.

"Зараз, у наш час, я вважаю, що не потрібно ставити гостро питання переходу на новий календар, бо українське суспільство і так розділене. Коли ми будемо готові, то відповідно це рішення буде прийнято загально церковно", - сказав митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Нині Різдво за новим або проєвропейським стилем, кажуть церковники, святкують лише чверть українців. І темпи зростання - повільні. Тож щоби перейти на григоріанський календар, можуть знадобитися десятиліття.

1 Response

  1. Орися

    Взагалі давнє українське православне Різдво та Колядний цикл, як свята шанування Творця, не мають стосунку до подій двох тисячолітньої давнини.
    Про це у статті “Українське Різдво не має ніякого стосунку до юліанського чи григоріанського календарів!” – https://site.ua/svyatoyar.ros/32828-ukrayinske-rizdvo-ne-mae-niyakogo-stosunku-do-yulianskogo-chi-grigorianskogo-kalendariv/
    Бо існують два Різдва: одне молоде (Христове), а інше давнє (Колядне) – слов’янське і українське, яке має десятки тисяч років і дароване людям Небом задовго до появи календарів юліанського та григоріанського.
    То що відбувається?
    Просто йде намагання понищити нашу прадавню українську едентичність, давню православну основу!
    Невже церква цього не бачить?

Залишити коментар