Ранок починається з вечора. І неспроста, адже якщо до ранку не підготували, то не вийде виспатися і весь день проведеш млявим. Й тому ми вам розповімо, як прововести вечір, щоб висипатися кожен день, прокидатися о 6 ранку і сідати за роботу легко
Мій ідеальний вечір
1. Не є 4 години до сну
Мій вечір починається за 4 години до сну. Приблизно в цей момент я їм останній раз і тільки фрукти. Якщо в шлунку залишається їжа, то організм займається переварюванням, а не відпочинком.
2. Час без техніки
Приблизно за годину до сну, я відключаю телефон, ноутбук і будь-який гаджет, який може заважати виробленню мелатоніну. Це дуже часта причина, чому не вдається швидко заснути. Досить виконати цей пункт і вам вже набагато легше стане засинати і прокидатися. За цей час можна зробити невелику прибирання, запланувати завтрашній день, зробити записи в щоденник або медитувати.
3. Планування
Як правильно закінчити день: ПлануванняЯкщо сьогодні неділя, то я обов’язково планую на наступний тиждень. Так само кожен день я перевіряю свої плани і при необхідності переробляю його. Тому мій мозок продовжує працювати вночі, і з ранку я прокидаюся з цікавими ідеями для своїх проектів. Так само кожен вечір я роблю записи в щоденник про минулий день.
4. Зменшення світла за годину
Так само я перемикаю основне світло на додатковий, який не сильно світить. А приблизно за півгодини я повністю відключаю його. Щоб не заважати поступової виробленні мелатоніну.
5. Провітрювання
Обов’язково перед тим, як лягти я провітрюють свою кімнату. У злегка прохолодному приміщенні нам легше заснути і виспатися.
6. Відмовитися від кави, чаю
Я зовсім не пью каву і чай і вам не раджу. І будь-який інший кофеїновмісні напій. Особливо перед сном. Кофеїн заважатиме вам заснути.
7. Лягати до 23 годин
Я не лягаю в один і той же час, але завжди намагаюся лягти спати до 11 вечора. Тим більше моя продуктивність падає до вечора.
8. Не засиджуватися в вихідний
Навіть якщо у мене на наступний день вихідний, я все одно лягаю до 11 години вечора і встаю о 5:30 я кожен день. Так це входить в звичку і стає легше заснути і прокинутися.
9. Повна темрява або маска
У місті зробити повну темряву не завжди виходить. У мене, наприклад, прямо у вікно світить ліхтар. Але можна так само надягати на ніч маску. Дивіться, щоб вона була комфортною і не стискала вас.
10. Медитація
Як висипатися кожен день: медитаціяІ нарешті, прямо перед сном я медитую. Але не сидячи, а лежачи. У позі трупа, як вона називається в йозі. Головне максимально розслабити тіло і дати мозку відпочити від шквалу думок.
Що ще можна зробити
1. Йога
Проста і розслаблююча практика перед сном допоможе розслабити м’язи і мозок і ви швидше заснете.
2. Масаж
Якщо у вас є кого попросити зробити масаж, то не соромтеся і просите. Гарне розслаблення допоможе легко заснути.
3. Читати книгу
Почитати книгу просту книгу перед сном допоможе відвернути розум від справ.Головне вибрати просту книгу, Яка не примушує багато думати. І важливо саме паперовий варіант і не при сильному світлі. Не вірте міфу, що при слабкому освітленні можна читати, зір псується через атрофування очних м’язів через постійної концентрації на одній точці. Просто відволікайтеся кожні п’ять хвилин на кілька секунд або робіть періодично зарядку для очей.
4. Ритуал
Зробити свій ритуал, який вас буде налаштовувати. Ви можете взяти з моїх пунктів, які вам сподобаються. Або додати свої. Головне, щоб вам це подобалося і допомагало заснути.
Що не можна робити
1. Їсти перед сном
Нічого, навіть фрукти. А тим більше сосиски і тістечка. Організм всю ніч буде займатися переварюванням, а не відпочинком. А ще й опухлі прокинетеся після бутербродів.
2. Пити каву, чай, алкоголь
Не можна пити будь-який стимулюючий напій не тільки перед сном, але і взагалі. Що алкоголь – простий отрута вже сказано багато, а чай і каву не мають сенсу, тому що працюють, як кредит. Потім доведеться повернути більше енергії.
3. Сидіти в телефоні
Або в будь-якому, інший устрій, який світить вам в очі. Порушує вироблення мелатоніну і кожен перегляд телефону доводиться заново починати його виробляти. Краще відключити телефон на ніч, щоб він не відволікав від сну.
4. Лягати після 12
Думаю і так зрозуміло, що виспатися вам не вийде. Навіть якщо ви проспить до 2 годин дня.
5. Переживати про нездійснених планах
Чи не зробили щось? Нічого страшного. Про це перед сном краще не думати. Ранок вечора мудріший. Краще поспіть і з ранку починайте діяти. Всі ми люди і можемо щось не виконати зі своїх справ.
Робіть так, як вам допомагає
Спробуйте зробити свій вечір ідеальним і ранок стане вашою улюбленою частиною дня. Не бійтеся експериментувати і додавати свої дії в ритуал, головне уникайте речей з пункту «Що не можна робити» і ви будете спати як немовля.
Сподіваюся я допоміг вам зрозуміти, як висипатися кожен день і полюбити свій ранок!
А як ви проводите свій ідеальний вечір?