1 травня – День глобальної любові: яке сьогодні свято, прикмети, традиції, День ангела

Який сьогодні день 

1 травня  -  Свято Весни і Міжнародний день праці, День глобальної любові, Міжнародний день соняшника, День захисту носорога, Європейський день, День директорів шкіл.

Свято Весни і Міжнародний день праці

1 травня - Міжнародний день праці, його офіційно святкують у 43 країнах, зокрема і в Україні.

День праці почали святкувати на знак пам’яті про робітничі протести в Чикаґо в США, які почалися 1 травня 1886 року.  Протестувальники вимагали впровадження 8-годинного робочого дня. Демонстрації учасників протесту закінчувалися сутичками с поліцією. Жертви були як серед правоохоронців, так і страйкарів.

За 3 роки Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про події у Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій.

В Україні День робітничої солідарності вперше відсвяткували у Львові — 1890 року. День Праці також був державним святом і неробочим днем в Українській Народній Республіці. У 2017 Верховна Рада України перейменувала "День міжнародної солідарності трудящих" на "День праці".

На сьогоднішній день свято відзначається у 143 країнах і територіях світу.

День глобальної любові

День глобальної любові був встановлений Фондом Любові в 2004 році. Його мета - плекати любов до нашої планети, одне до одного, до свободи, щоб люди у всіх країнах могли жити радісно і безстрашно.

Цього дня кажіть про любов коханим і близьким, даруйте теплі слова людям. Не піддавайтеся образам, просіть пробачення у тих, кого ви образили самі. І ви побачите як світ навколо вас стрімко змінюється.

Міжнародний день соняшника

Це нове неформальне свято святкують в різних містах світу 1 травня. Засновник традиції - британський міський садівник Річард Рейнолдс. Це йому спала на думку ідея, перетворити соняшник на символ гармонії між містом і природою.

Головна акція свята - садіння соняшників в місті у дворах, на пустирях, на вулицях, біля доріг, всюди, де знайдеться місце для квітки. Крім цього 1 травня проводяться всілякі екологічні заходи, конкурси, майстер класи тощо.  Девіз свята: навіть мала  справа і мале насіння може змінити навколишній світ на краще.

Яке православне (церковне) свято сьогодні

1 травня -  Велика субота, Максимівської ікони Божої Матері

Велика субота

Велику суботу в народі називають Тихою суботою. Цього дня не прийнято веселитися, розважатися і затівати сварки. Великим гріхом цього дня вважається лайка.

Велику суботу присвячують молитвам, а фізична праця — заборонена, за винятком приготувань до Великодня. Цього дня господині фарбують крашанки до Великодня, готують страви до святкового столу, а також печуть паски.

Якщо на Суботу випадає день народження, краще перенести святкування на інший день, оскільки, згідно з церковним переданням, веселитися в цей день не прийнято. Найкраще Велику суботу провести в молитві та покаянні, попросити вибачення у близьких і рідних за образи і засмучення, а також пробачити себе самого.

Максимівська ікона Божої Матері

За календарем у цей день церква шанує день Максимівської ікони Божої Матері. Вона була написана у 1299 році за баченням святителя Максима, митрополита Володимирського.

На іконі зображена Божа Матір на повний зріст з предвічним Немовлям і митрополит Максим, який стоїть на колінах і приймає з Її рук святительський омофор. Ікона написана в пам'ять явища Пресвятої Богородиці святителю Максиму, коли він прибув у Володимир з Києва.

У баченні Божа Матір вручила йому омофор зі словами: "Раб Мій Максим, добре, що ти прийшов відвідати Моє місто. Прийми цей омофор і паси у граді Моєму словесні вівці".

День ангела сьогодні

День ангела (іменини) сьогодні святкують: Василь, Віктор, Антон, Віссаріон, Юхим, Іван, Кузьма, Тамара, Фелікс.

Які народні прикмети і традиції сьогодні

Традиції: 

На Русі цей день називали "Косма", "Кузьма", "Кузьмін день", "Козьма-городник", "городник", "посіви".

В цей час вважалося, що вже можна починати сівбу.
У народі вірили, що можна визначити час сівби по рослинах, які вже розпустилися і / або зацвіли. Говорили, раз вільха зацвіла - сій гречку, під час цвітіння фіалки і верби-бредіни треба сіяти редис, моркву, цибуля, кріп і петрушку.
З сівбою пов'язані багато звичаїв. Вважали, що перед посівом треба вийти вранці до криниць, змочити у воді насіння і кинути на дно мідні гроші, попросивши хорошого врожаю.
Деякі змочували насіння річковою водою три ранкові зорі поспіль. Однак про це нікому не можна було говорити, інакше хорошого врожаю не чекай.

Прикмети:

Зацвіла вільха – час гречку сіяти.
Зозуля довго кує – тепло прийде, а холод відійде.
Йде дощ – можна змочити волосся дощовою водою, і тоді воно буде добре рости.

Що не можна робити в цей день

Не можна їсти їжу, яку приготували з допомогою термічної обробки.
Не можна вживати спиртні напої.
Не можна розговлятися з трьох годин ночі Страсної суботи до самого ранку неділі.
Не можна займатися рукоділлям, працювати в саду, фізично, а також робити хатні справи.
Не можна ходити на риболовлю, не можна полювати та кривдити тварин у цілому.
Не можна влаштовувати вечірки й сильно веселитися, танцювати, співати.
Не можна в цей день ходити на кладовище.
Не треба в цей день брехати та засуджувати інших людей і в цілому не можна бути токсичною людиною.
Не можна відмовляти людям, якщо попросили про допомогу.

Що сталося цього дня

305 — римський імператор Діоклетіан (~245-316), що почав службу звичайним солдатом і правив імперією двадцять років, добровільно відмовився від влади. Решту свого життя він провів на острові Спліт.
1328 — за мирним договором 1328 року Королівство Англія визнала незалежність Королівства Шотландія.
1497 — мученицькою смертю від татар загинув митрополит Київський Макарій. Нетлінні мощі святого покояться у Володимирському соборі.
1682 — Людовик XIV урочисто відкрив Паризьку Обсерваторію.
1707 — Королівство Англія, Уельс та Королівство Шотландія об'єднані в одну державу — Королівство Великої Британії.
1786 — у Відні відбулась прем'єра опери Вольфганга Амадея Моцарта "Весілля Фігаро".
1840 — у Великій Британії з'явилася в продажу перша у світі поштова марка — "Чорний пенні"
1886 — у Чикаго пройшла масова демонстрація робітників, котра була атакована поліцією.
1919 — у Фінляндії затверджено національний прапор
1931 — у Нью-Йорку пройшла офіційна церемонія відкриття найвищої у світі будівлі — 102-поверхового "Емпайр-Стейт-Білдінг", збудованої за проектом архітектора Вільяма Лема всього за один рік.
1937 — президент США Франклін Делано Рузвельт підписав акт про нейтралітет, що не дозволяв США втручатись у військові події в Європі.
1943 — німецькі нацисти вчиняють масове вбивство 9000 євреїв з гетто в м. Бродах на Львівщині.
1944 — відбувся перший політ реактивного літака "Мессершмітт Me 262".
1954 — в Сеулі преподобний Мун заснував Церкву Об'єднання (Асоціація Святого Духа за об'єднання всесвітнього християнства). Сьогодні церква має послідовників більш, ніж у 150 країнах світу.
1966 — студент Георгій Москаленко і робітник Віктор Кукса вночі встановили на даху головного корпусу Київського інституту народного господарства український національний прапор
1997 — на парламентських виборах у Великій Британії вперше за останні 18 років перемогу здобула Лейбористська партія.
1997 — Румунія офіційно попросила вибачення за примусову депортацію до трудових таборів тисяч етнічних німців і "продаж" еміграційних документів, що мали місце в роки комуністичного правління.
Хто народився цього дня
1672 — Джозеф Еддісон, англійський письменник.
1900 — Александер Ват, польський письменник.
1920 — Нонна Копержинська, українська і радянська актриса театру і кіно.
1930 — Левко Колодуб, український радянський композитор, педагог, музично-громадський діяч.
1942 — Анатолій Алексєєв, український філолог
1945 — Василь Зінкевич, український співак, народний артист України.
1951 — Григорій Шумейко, актор і режисер львівського театру імені Заньковецької, народний артист України.
1988 — Дмитро Німенко, український хокеїст.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар