Вільна ділянка для малоземельного Закарпаття на вагу золота. Тож наявні наділи краяни бережуть і відповідним чином узаконюють. Однак часто виникають ситуації, коли без фахової підтримки та допомоги не обійтись. Для цього й існує товариство «Моя Земля», яке вже 15 років займається землевпорядкуванням та виготовленням технічної документації. З чого починати, куди йти, що потрібно робити і чому саме «Моя Земля» – відповіді на ці запитання у нашому матеріалі
Отримав у спадок, подарували чи придбав за важко зароблені – як би закарпатці не набували землю її слід правильно оформити та чітко визначити межі. Однак без фахівців землевпорядкування та спеціалізованих компаній, як от товариство «Моя Земля» не обійтись. 15 років «Моя Земля» допомагає краянам узаконити найцінніше. Свої послуги товариство пропонує у 7-ми містах Закарпаття.
Щодня тут опрацьовують півсотні запитів. До кожного підхід індивідуальний, адже скільки охочих оформити землю, стільки й різних ситуацій та унікальних випадків. Працюють з документами сертифіковані спеціалісти, які до всього й надають безкоштовну консультацію.
Гарантія якості та оперативності – основні принципи діяльності товариства. У своїй роботі використовують тільки сучасне устаткування та програмне забезпечення. Адже виносячи межі в натуру або ж здійснюючи заміри території важлива висока точність.
Сертифікований інженер-геодезист товариства «Моя Земля» каже, вимірювання – основа технічної документації. Тому окрім новітнього обладнання необхідний ще й неабиякий досвід, адже цей процес часто відбувається під прискіпливим поглядом невдоволених сусідів.
Втім, як зізнається директор Олександр Онофрей, часто після оформлення усіх паперів та обґрунтування земельних меж давні конфлікти з сусідами ба навіть рідними зводяться нанівець.
«Моя Земля» має представництва в 7-ми містах області: Ужгороді, Виноградові, Хусті, Тячеві, Іршаві, Великому Бичкові та Буштині. Хоч принципи роботи зостаються подібними, все ж існують певні відмінності. Все залежить від особливостей району, менталітету місцевих та виду їх діяльності.
Зокрема на Іршавщині (зараз це частина Хустського району), люди активно приватизують сільгоспугіддя. Дрібні господарники та великі фермери використовують максимум зі своїх наділів, тому тут часто виникають суперечки за кожен сантиметр землі, які одразу вщухають, коли за роботу беруться фахівці товариства.
Цьогоріч товариство відзначає свою 15-ту річницю. «Моя Земля» зарекомендувала себе на ринку землевпорядкування та геодезії й готова надалі допомагати закарпатцям.